Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātājai Astrīdai Rogulei pasniegts ordenis “Itālijas Zvaigzne” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātājai Astrīdai Rogulei pasniegts ordenis “Itālijas Zvaigzne”
07.06.2024.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātājai Astrīdai Rogulei pasniegts ordenis “Itālijas Zvaigzne”

Itālijas Nacionālās dienas svinību ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātājai Astrīdai Rogulei tika pasniegts ordenis “Itālijas Zvaigzne” (“L'Ordine della Stella d'Italia”). Apbalvojums piešķirts par nopelniem draudzības un savstarpējo attiecību veicināšanā starp Itāliju un Latviju.

Ordenis “Itālijas Zvaigzne” nodibināts ar 2011. gada 13. februāra likumu nr. 13, ar kuru tika atjaunots šī ordeņa nosaukums, nozīme un pakāpes.
Jaunā ordeņa “Itālijas Zvaigznes” nosaukums ir saistīts ar pēckara laika pārmaiņām, kad tas tika dibināts pēckara Itālijas atjaunošanas periodā, lai apbalvotu ārvalstīs dzīvojošos itāļus vai ārvalstniekus par nopelniem Itālijas labā. Ar jaunajām izmaiņām likumā, apbalvojumu piešķir par nopelniem draudzības un savstarpējo attiecību veicināšanā starp Itāliju un citām Valstīm, kā arī par šo saišu stiprināšanu.