2023. gada Pasaules čempionāta skriešanā oficiālajam kreklam izvēlēts Vilhelma Purvīša darbs, medaļas taps, iedvesmojoties no Niklāva Strunkes darbiem 2023. gada Pasaules čempionāta skriešanā oficiālajam kreklam izvēlēts Vilhelma Purvīša darbs, medaļas taps, iedvesmojoties no Niklāva Strunkes darbiem
09.03.2023.

2023. gada Pasaules čempionāta skriešanā oficiālajam kreklam izvēlēts Vilhelma Purvīša darbs, medaļas taps, iedvesmojoties no Niklāva Strunkes darbiem

2023. gada 9. martā preses konferencē Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika izziņots Pasaules čempionāts skriešanā, kas norisināsies Rīgā 30. septembrī – 1. oktobrī.

Čempionāts būs nozīmīgākais vieglatlētikas un tautas sporta notikums Baltijas valstu vēsturē, kurā varēs piedalīties ikviens skriešanas entuziasts, skolēni un ģimenes ar bērniem, ne tikai elites atlēti un pasaules čempioni.

Pasaules vieglatlētikas savienības prezidents Sebastjans Ko:

Gribu apsveikt Rīgu ar vēsturisku iespēju uzņemt Pasaules čempionātu skriešanā pie sevis, un tādējādi iezīmēt Rīgu kā 2023. gada pasaules skriešanas galvaspilsētu. Es aicinu ikvienu uz Rīgu, lai piedalītos pirmajos globālajos skriešanas svētkos – Pasaules čempionātā skriešanā!

Oficiālie čempionāta skriešanas krekli un talismans

Pasaules čempionāts skriešanā ir lielisks veids, kā Latvijas mākslu un kultūru nest tālāk pasaulē un stāstīt par to. Rimi Rīgas maratona organizatori ikgadēju tradīciju – uz skriešanas krekla uzlikt kādu no latviešu mākslinieku īpaši skriešanai radītiem darbiem – turpina arī Pasaules čempionāta skriešanā. Šoreiz, izvērtējot vecmeistaru darbus kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vadītāju Māru Lāci, oficiālajam skriešanas kreklam tika atlasīts latviešu mākslas vēsturē nozīmīgākā mākslinieka Vilhelma Purvīša darbs “Pavasarī”. Savukārt oficiālās čempionāta medaļas taps, iedvesmojoties no Niklāva Strunkes darbiem.

Niklāvs Strunke un tā laika kubisms bijis arī iedvesmas avots, radot Pasaules čempionāta skriešanā oficiālo talismanu – Rīgas gaili. Kā zināms, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Rīgas gailis ir atveidots Pasaules čempionāta skriešanā logotipā, simbolizējot abus Daugavas krastus un caur šo skriešanas festivālu un logotipu vienojot tos. Rīgas gailis būs sastopams dažādos Latvijas un pasaules mēroga notikumos un aicinās ikvienu piedalīties vienīgajā Pasaules čempionātā, kurā jebkurš var būt ne tikai atbalstītājs, bet arī dalībnieks.

Par Pasaules čempionātu skriešanā Rīgā

Pasaules čempionāts skriešanā (World Athletics Road Running Championships), kas pasaules pirmizrādi Rīgā piedzīvos 2023. gada 30. septembrī un 1. oktobrī, būs nozīmīgākais tautas sporta un vieglatlētikas pasākums Baltijas valstu vēsturē. Unikālie skriešanas svētki, kas pasaules čempionus Rīgā kronēs jūdzes, piecu kilometru un pusmaratona distancēs, pirmoreiz kopā ar elites skrējējiem visās distancēs pulcēs arī vairākus desmitus tūkstošus amatier-skrējēju no vismaz 100 pasaules valstīm. Pasaules Vieglatlētikas savienība (World Athletics) Rīgas kandidatūru Pasaules čempionāta skriešanā rīkošanai apstiprināja 2021. gada jūlijā. Pasaules čempionātu organizē Rimi Rīgas maratona komanda (SIA “Nords Event Communications”) tandēmā ar Latvijas un Pasaules vieglatlētikas savienībām. Pasākuma oficiālie partneri ir Rīgas Dome, Izglītības un Zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra un Rimi Rīgas maratons. Latvijas privātā sektora partneri ir Sportland, dabīgais minerālūdens Mangaļi un Mēness aptieka.

Uzzināt vairāk šeit.