25.01.2024.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas Robertas Metsolas vizīte LNMM

“Eiropas vēlēšanas 2024” tūres ietvaros, sadarbībā ar Eiropas Parlamentu Latvijā, Latvijas Ārpolitikas institūts Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā organizēja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas Robertas Metsolas diskusiju ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un jauniešiem.

12. janvārī Latviju kā vienu no pirmajām pieturām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu tūrē apmeklēja EP priekšsēdētāja Roberta Metsola. Viņa pirms jūnijā paredzētajām EP vēlēšanām iecerējusi apmeklēt visas ES dalībvalstis, lai aicinātu cilvēkus tajās piedalīties. Latvijā EP vēlēšanas notiks 8. jūnijā.

Latviju es apmeklēšu dienās, kad tiek pieminētas 1991. gada barikādes. To laikā Latvijas cilvēki apliecināja, ka neatkarības vārdā ir gatavi upurēties. To der paturēt prātā katrās vēlēšanās - demokrātija ir jāsargā. Brīvas vēlēšanas ir viens no Eiropas demokrātijas stūrakmeņiem, un tās nebūt nav pašsaprotamas. Tepat blakus joprojām ir valstis, kurās cilvēki par demokrātiju un brīvību cīnās, maksājot ar savu dzīvību,

pirms vizītes saka Roberta Metsola.

Latvijā viņa tikās ar valsts augstākajām amatpersonām, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un jauniešiem, lai apspriestu dalības vēlēšanās nozīmi un nepieciešamību stiprināt demokrātiju pašreizējos neskaidrajos ģeopolitiskajos apstākļos.

Maltas politiķe R. Metsola ir Eiropas Parlamenta deputāte kopš 2013. gada un pārstāv Eiropas Tautas partijas grupu (ETP). Viņa tika ievēlēta par priekšsēdētāju 2022. gada janvārī, un viņas pilnvaru termiņš ilgst līdz šī EP sasaukuma pilnvaru beigām 2024. gada vasarā.

Diskusiju Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā moderēja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis.

Diskusijas ieraksts latviešu valodā pieejams šeit
Diskusijas ieraksts angļu valodā pieejams šeit