05.02.2024.

Ukrainas prezidenta kundzes Olenas Zelenskas vizīte LNMM

2024. gada 31. janvārī Ukrainas prezidenta kundze Olena Zelenska Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tikās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri sniedz atbalstu Ukrainai, kā arī ukraiņu diasporas pārstāvjiem un Latvijā patvērumu radušajiem Ukrainas bēgļiem.

Ukrainas pirmo lēdiju muzejā sagaidīja Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš, LNMM direktore Māra Lāce un fonda “Ziedot.lv” direktore Rūta Dimanta.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols un fonda “Ziedot.lv” direktore Rūta Dimanta iepazīstināja ap 200 klātesošo viesu ar ziedotājiem, kuri atbalstīja akciju “Datoru koalīcija” un ziedoja līdzekļus 300 portatīvo datoru iegādei Čerņihivas apgabala skolēniem. Tie jau ir nodoti Ukrainas pirmās lēdijas Olenas Zelenskas labdarības fondam un tuvāko dienu laikā aizceļos pie skolēniem Ukrainā. Olenas Zelenskas fonds tika izveidots, lai atbalstītāji ārvalstīs varētu koncentrēt savu palīdzību Ukrainai un ukraiņiem ar uzticamas organizācijas starpniecību.

Pasākuma otrajā daļā organizācijas tika aicinātas uzdot jautājumus Ukrainas prezidenta kundzei.

Ukrainas prezidenta kundze Olena Zelenska Latvijā ieradusies, lai piedalītos starptautiskajā konferencē “Krievijas karš pret bērniem”, kurā spriests par to, kā Ukrainai atgūt uz Krieviju nelikumīgi deportētos bērnus.