“Vērtību zīmes” komanda viesojas Vecpiebalgas vidusskolā un Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolā “Vērtību zīmes” komanda viesojas Vecpiebalgas vidusskolā un Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolā
02.03.2023.

“Vērtību zīmes” komanda viesojas Vecpiebalgas vidusskolā un Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolā

Simboliski noslēdzot izstādes notikumu ciklu, 2022. gada 23. februārī izstādes “Vērtību zīmes” komanda – mākslinieks Artūrs Analts, Latvijas Bankas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji – devās ciemos uz Vecpiebalgas vidusskolu un Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolu, lai personīgi nodotu autoriem zeltītos ciļņus, kuri veidoja vides objektu “Mūsu saule”.

Mākslinieka un dizainera Artūra Analta radītā instalācija “Mūsu saule" Latvijas Bankas simtgadei veltītās izstādes “Vērtību zīmes" norises laikā (09.10.2022.–22.01.2023.) rotāja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno fasādi.

“Mūsu saule” tapa, darbojoties kopā ar Latvijas mākslas skolu audzēkņiem. Zeltītajā diska formā bija iekodētas jaunās paaudzes vērtības – ģimene, draugi, mīlestība, dzimtene, daba, planētas ekosistēma un miers.

Pēc izstādes noslēguma instalācija turpina pastāvēt citā formā – katrs no 369 zelta fragmentiem dodas pie zīmējumu autoriem dažādās Latvijas mākslas skolās, turpinot atgādināt par dalību šajā projektā.

369 zīmējumu autoru vidū bija 9 Vecpiebalgas vidusskolas PIIP “Vizuāli plastiskā māksla” un 6 Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Redzot savus zīmējumus pārvērstus zeltītajos ciļņos un jau kā pastāvīgus mākslas darbus, visi kā viens apgalvoja, ka tas ir liels prieks un pārsteigums. Savukārt skolotājas izteica lepnumu par savu audzēkņu panākumiem.

Sirsnīgi pateicamies par uzņemšanu un klātesamību skolotājiem, vecākiem, vecvecākiem, kā arī par muzikālajiem priekšnesumiem Jaunpiebalgas Mūzikas skolas audzēkņiem!

Pārējie zelta ciļņi pie darbu autoriem nonākuši ar pasta starpniecību.

Jaunās autores ļoti priecājās saņemot zeltainās plāksnes, kuras ilgi liks atcerēties šo neparasto, unikālo mākslas projektu un iedvesmos citiem radošiem darbiem!

Skolotāja Inese Mežkaze, Pilsrundāles Mūzikas un mākslas skola

Savas Saules daļiņas esam saņēmuši, paldies! Bērni bija ļoti iepriecināti. Plāksnes izskatās tiešam lieliski! Paldies par skaisto projektu!

Skolotāja Maija Avota, Māras Muižnieces Rīgas mākslas skola

Paldies par sūtījumu – tikko atdevu autorei. Viņa pārcēlās uz citu pilsētu un mūsu skolā vairs nemācās, bet šodien abas ar mammu speciāli atbrauca un Emīlija bija ļoti priecīga. “Tas man?”, viņa jautāja. Paldies par konkursu un izcilo izstādi!

Sandra Konstante, Bolderājas Mūzikas un mākslas skola