Borisa Bērziņa memoriālā kolekcija Borisa Bērziņa memoriālā kolekcija
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Borisa Bērziņa memoriālā kolekcija

Ar 2002. gada 1. februāra testamentu Boriss Bērziņš visu savu radošo matojumu novēlējis Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un bagātīgais klāsts sniedz pārliecinošu priekšstatu par mākslinieka mūža veikumu, kur spilgti iezīmējas viņa pasaules uztveres un mākslinieciskās domāšanas savdabība.

Boriss Bērziņš (1930-2002) – viens no redzamākajiem pārstāvjiem Latvijas 20. gadsimta otrās puses kultūras ainā. Mākslinieks nemeklē speciālas tēmas un modeļus, bet veido kompozīcijas, vienlaikus sacerot un attīstot stāstu. Ar aizrautīgu labpatiku pozitīvas ironijas piesātinātās kompozīcijās attēlotas ikdienišķas lietas un priekšmeti, dažāda vecuma cilvēki, notikumi. Pārdomātie un izteiksmīgie darbi izpildīti dažādās tehnikās – ar eļļu, zīmuli, ogli, tušu, lodīšu pildspalvu un izsmeļoši atklāj autora domāšanas īpatnības, pacietīgo darbu pie tēmas. Darbos ir liela atjautība, dzīves pētīšanas procesā uztvertas smalkas nianses un visdažādākās sižetus raksturojošas un pastiprinošas detaļas, faktūras un formveides principiem atbilstošs kolorīts piešķir tiem maģisku pievilkšanas spēku.

Borisa Bērziņa memoriālā kolekcija ietver gleznas, grafikas, zīmējumus, skices, kas sniedz ieskatu visā mākslinieka radošajā mūžā paveiktajā, sākot ar 1947. gadu - mācību gadiem Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā, studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā līdz viņa aiziešanai 2002 gadā.