Grafikas kolekcija 20.gs. 2.puse – mūsdienas Grafikas kolekcija 20.gs. 2.puse – mūsdienas
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Grafikas kolekcija 20.gs. 2.puse – mūsdienas

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja grafikas kolekcija ir viena no skaitliski lielākajām un daudzveidīgākajām - to veido vairāk nekā 11000 dažādākās grafikas tehnikās darinātu darbu, un ataino šī mākslas veida visdaudzveidīgākās izpausmes iespējas, attīstības tendences, stilus un virzienus no pēckara laika līdz mūsdienām.

Pēc II Pasaules kara Latvijā notika muzeju reorganizācija, kas skāra arī grafikas kolekciju. Tā sāka regulāri papildināties ar sava laika mākslinieku darbiem, līdz to kļuva tik daudz, ka tika nolemts padomju laika mākslas darbus ”atdalīt” no iepriekšējā perioda grafikas. Izveidojās padomju laika grafikas kolekcija, ko daudzkārt reorganizēja, un ap 1989. gadu tā ieguva mūsdienu grafikas kolekcijas statusu, kuras krātuves atrodas izstāžu zālē ARSENĀLS.

Kolekcijas aptvertais laika periods – 20. gadsimta II puse –mūsdienas. Tā dalīta pēc tehnikām – iespiedgrafika (dobspiedums, augstspiedums, gludspiedums) un oriģinālgrafika (zīmējumi, akvareļi, pasteļi, plakāti, ilustrācijas). Atsevišķā kolekcijā ir izdalītas grāmatzīmes, pēdējos gados veidojas foto tehnikās darināto darbu krājums. Kolekcijā iekļauti arī ārzemju latviešu mākslinieku darbi dažādās grafikas tehnikās.