Emocijas un rāmis. Personiskās robežas Emocijas un rāmis. Personiskās robežas
Izpārdots
18.12.2022. 11.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mākslas terapijas nodarbība:
Emocijas un rāmis. Personiskās robežas

Mākslas terapijas dienu ietvaros aicinām piedalīties mākslas terapijas nodarbībā, gūstot praktisku ieskatu tajā, ko nozīmē darbs ar emocijām mākslas terapijā muzeja vidē.

Pasākuma mērķis ir radīt jaunu priekšstatu par muzeja lomu emocionālā intelekta attīstīšanā caur mākslas darbiem un materiāliem muzeja vidē, sniedzot būtisku atbalstu sabiedrības veselības veicināšanā.

Sesija norisinās divās daļāss. Sākumā dalībnieki iesaistīsies mākslas darbu vērošanā un diskusijā muzeja ekspozīcijā, savukārt otrā — radošā daļa noritēs muzeja darbnīcā.

Nodarbība sniedz iespēju atpazīt pierastos emociju izpausmes veidus un izmēģināt jaunus. Nodarbības laikā sertificētas mākslas terapeites Diānas Sergas vadībā dalībnieki būs aicināti reflektēt par savām personīgajām robežām, iedziļināties “robežu” definīcijā, kā arī pārdomāt par termina nozīmi un daudzveidību savā ikdienā.

Par mākslas terapiju

Latvijā mākslas terapija (vizuāli plastiskās mākslas terapija) ir viena no četrām mākslu terapijas specializācijām (līdzās mūzikas, deju un kustību, drāmas terapijai), kurā izmanto mākslu un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labklājību.

Mākslas terapijā cilvēks tiek aicināts savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no māla vai plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Mākslas terapijā tiek izmantoti gan vārdi, gan bezvārdu „valoda” — māksla.

Mākslas terapijā svarīgs ir radošais process un tā rezultāts, pārdomas un arī saruna ar mākslas terapeitu pēc radošā procesa, ņemot vērā katra vēlmes un iespējas.

Papildu informācija:

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10—15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes un kases pakalpojumus un dzirdētu pedagoga uzdoto uzdevumu.

Pirms nodarbības pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).

Nodarbība pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par pieejamību šeit.


Mērķauditorija

Pieaugušie, seniori 

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

120 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada kartes īpašniekiem dalība pasākumā ir bezmaksas

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
E: 
T: (+371) 67 324461 

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga