23.04.2024. 14.30
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Radoša darbnīca cilvēkiem ar uztveres grūtībām:
Līdzdalība. Mana balss

Lai turpinātu attīstīt mākslas un kultūras pieejamību dažādām sabiedrības grupām, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar fondu “FAVEO” aicina apmeklēt radošu darbnīcu, kas īpaši pielāgota cilvēkiem ar uztveres grūtībām.

Tikšanās pirmajā daļā muzeja Konferenču zālē fonda “FAVEO” vadītāja, mākslas zinātniece Ieva Rosne iepazīstinās klātesošos ar nodarbības tēmu. Šoreiz tā veltīta neatkarīgas un demokrātiskas valsts vērtībām - līdzdalībai, sadarbībai un iesaistei. Pēc tam dalībnieki dosies izzināt Atmodas laikam veltīto muzeja ekspozīciju “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”. Īpaša uzmanība tiks veltīta plakātu mākslai, kā arī vienam no Atmodas laika simboliem – žurnālam "Avots" un tā vizuālajam noformējumam. Dalībnieki tiks aicināti ieraudzīt, kādā veidā iepriekš pārrunātās tēmas atspoguļojas 80. un 90. gadu vizuālajā mākslā.

Noslēdzošajā daļā dalībnieki atgriezīsies Konferenču zālē, kur kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesori, H2E vadošo dizaineri Ingūnu Eleri attīstīs savas radošās prasmes. Iedvesmojoties no redzētajiem Latvijas neatkarības atjaunošanas laika mākslas darbiem, ikviens varēs ļauties improvizācijai, lai veidotu plakātus kolāžas tehnikā un tādējādi paustu viedokli par sev būtiskām tēmām.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek 1. stāvā pie garderobes
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori  

Norises valoda

Latviešu  

Norises ilgums

90 - 120 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā bez maksas
Bezmaksas ieeja muzejā bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti un vienai pavadošajai personai, kas pavada bērnu ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti 

Pieteikšanās 

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
T: (+371) 67 324 461   
E:

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga