Purvīša tonis un triepiens. 1. diena Purvīša tonis un triepiens. 1. diena
01.07.2022. 17.30
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Radošā meistarklase:
Purvīša tonis un triepiens. 1. diena

Vilhelms Purvītis, lai arī dzīves laikā konsekventi pieturējies Latvijas ainavas attēlojumam dažādos gadalaikos un apgaismojumā, darbu stilistikā ir pārsteidzoši mainīgs. Viņa daiļradē mainās krāsas uzlikšanas veids – no pavisam gluda un lazējoša līdz uzsvērtam, dinamiskam triepienam. Tieši izpildījuma maniere ir viens no izšķirošajiem faktoriem, kas katrai gleznai piešķir tās īpašo noskaņu.

Otra lieta, kas saistās ar krāsu uzlikšanu, ir tās tonis - gandrīz neviena no meistara izmantotām krāsām gleznās nav lietota tīrā veidā. Tās visas ir sajauktas, lai iegūtu niansi, kura nepieciešama konkrētai ainavai.

Darbnīca veidota kā vienots cikls, ietverot 3 nodarbības.

Kā rezultātā katram dalībniekam 3 nodarbību laikā taps sava individuālā glezna, kura balstīta uz Purvīša darba kompozīciju. Tajā izmantosim gan zināšanas, kas iegūtas gan par krāsām, gan to uzlikšanas veidu, gan redzēto izstādē.

Meistarklases veltītas šo aspektu iepazīšanai:

Pirmā nodarbība:

Skatīsimies, pētīsim un iepazīsimies ar muzejpedagoga stāstījumu par Vilhelmu Purvīti. Analizēsim izstādē redzamo Purvīša ainavu kompozicionālos paņēmienus, pētīsim dažādus uzgleznotos gadalaikus. Apskatot izstādi, pievērsīsim uzmanību gleznām, kurās krāsas uzliciena atšķirības redzamas visspilgtāk. Iedvesmojoties no viena gadalaika un mākslinieka ainavām radīsim savu gadalaika idejas skici. Katrs dalībnieks izstrādās sava darba kompozīciju uz kāda zināma Purvīša kompozīcijas pamata. Uzzīmēs zīmējumu uz audeklam atbilstoša formāta (40 x 50 cm)

Cikla otrajā nodarbībā 8. jūlijā, pirmās nodarbības uzzīmētais darbs tiks pakāpeniski turpināts ar krāsām un trešājā nodarbībā pabeigts. Gala rezultātā katrs dalībnieks varēs doties mājās ar savu radīto gleznu iespaidojoties no Purvīša.Detalizētākus aprakstus skatīt pie nākošajām nodarbībām.

Nodarbību vada muzejpedagoģe un māksliniece Patricija Brekte-Pannetier.


Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

120 minūtes

Dalības maksa

15 EUR no personas par vienu nodarbību

Norises valoda

Latviešu. Nepieciešamības gadījumā uzdevums var tikt izskaidrotds angļu vai krievu valodā.

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. Vēlams ņemt līdzi priekšautu.

Pieteikšanās

Pieteikšanās ir noslēgusies! Pateicamies par izrādīto interesi!

E:
 
T: (+371) 67 324461

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga