01.06.2024. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Muzeja mākslas studija:
Sienas un zīmes mums apkārt

Muzeja mākslas studijas nodarbībā "Es un māksla l" un "Es un māksla II" dosimies iepazīt mākslinieces Sigitas Daugules glezniecību.

Kopā ar mākslinieci, muzejpedagoģi Diānu Dimzu-Dimmi apmeklēsim Sigitas Daugules personālizstādi “Sienas” un pētīsim, kāpēc autorei tik interesantas un attēlošanas vērtas šķiet krāsotu dēļu rindas vai laika gaitā aplupušas māju sienas ar grafiti zīmējumiem un uzrakstiem. Kopā pārrunāsim, kādas cilvēku atstātas zīmes šodien redzamas mūsu pilsētvidē un vai ir iespējama visiem saprotama grafisku zīmju valoda, kas varētu rotāt namu fasādes. Radošajā uzdevumā ar krītiņiem un zīmuļiem mēģināsim radīt savas sienas, iedziļinoties detaļās, īpašu uzmanību veltot virsmas faktūras un zīmju atveidei uz tām.

Muzeja mākslas studija “Es un māksla” aicina bērnus un pieaugušos iepazīties ar dažādu laiku mākslas darbiem un caur personīgo pieredzi dziļāk izzināt mākslas valodu. Nodarbību laikā muzejā apskatāmie eksponāti kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Skatoties, domājot un radot, iespējams uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas veidiem, tehnikām, autoru personībām un vēsturi.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.

  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Bērni, jaunieši, pieaugušie, seniori 

Norises valoda 

Latviešu
(uzdevums var tikt izskaidrots arī angļu vai krievu valodā) 

Norises ilgums  

60 minūtes 

Dalības maksa 

5,00 EUR bērni līdz 18 gadu vecumam
7,00 EUR pieaugušajiem, senioriem
 

Materiāli līdzņemšanai 

Eļļas pasteļu krītiņi  

Pieteikšanās 

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461  
E:

Norises vieta 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs  
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga