Mākslas daudzveidīgās tehnikas Mākslas daudzveidīgās tehnikas
11.06.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu:
Mākslas daudzveidīgās tehnikas

Lai veicinātu mākslas, kultūras un informācijas pieejamību dažādām sabiedrības grupām, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā iepazīt daudzveidīgo mākslas pasauli, apmeklējot īpaši pielāgotas ekskursijas ar zīmju valodas tulkojumu. Ekskursijas īpaši aicinām apmeklēt nedzirdīgas personas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā apmeklētājs lielākoties sastopas ar glezniecību. Gleznas dominē gan izstāžu telpās, gan muzeja krājumā. Lai arī tie ir savā ziņā līdzīgi – taisnstūra ierāmēti attēli – tie veidoti daudzveidīgās tehnikās, atstājot atšķirīgu iespaidu uz skatītāja uztveri. Pilnvērtīgākai mākslas darbu izzināšanai un izbaudīšanai ekskursijas vadītājs Eduards Dorofejevs aicinās iepazīt atšķirīgās latviešu mākslinieku darbos izmantotās tehnikas.

Atvērtās ekskursijas ar zīmju valodas tulkojumu norisinās vienu reizi mēnesī, svētdienās plkst. 12.00. Mākslas zinātnieka Eduarda Dorofejeva un zīmju valodas tulces Egijas Salacietes vadībā dalībniekiem ir iespēja izzināt gan Latvijas mākslas vēstures aizraujošākos stāstus un meistardarbus muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās, gan šī brīža mākslas aktualitātes muzeja izstāžu zālēs. Līdztekus gida stāstījumam dalībnieki ir aicināti uzdot sev interesējošus jautājumus un iesaistīties savstarpējās sarunās ar ekskursijas vadītāju, lai interaktīvā un iekļaujošā veidā atklātu vizuālās mākslas daudzveidību.

Katrā tikšanās reizē tiks iepazīta noteikta vizuālās mākslas tēma vai izstāde, tādēļ lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai par ekskursijām ar zīmju valodas tulkojumu muzeja mājas lapā un sociālo mediju kontos.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pirms ekskursijas pulcēšanās 2. stāva vestibilā.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Nedzirdīgas personas vecumā no 14 gadiem

Norises valoda

Latviešu, latviešu zīmju valoda

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi.
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Bezmaksas ieeja muzejā bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots.
Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos,
aizpildot anketu pirms katras nodarbības

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E:

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs /
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga