05.06.2024.

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA saņēmis ikgadējo ICOM Latvija balvu par aizvadītajā gadā veiksmīgi realizētu starptautisku sadarbību

2024. gada 3. jūnijā, Latvijas Muzeju dienas ietvaros, Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”, Mākslas muzejam RĪGAS BIRŽA tika pasniegta Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komitejas ikgadējā balva par aizvadītajā gadā veiksmīgi realizētu starptautisku sadarbību.

Apbalvojums piešķirts izstādei “Indija – tradīciju zeme”, kura norisinājās Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA no 2023. gada 14. janvāra līdz 8. aprīlim. Izstādes kuratore – Kristīne Milere. Projekts tapa ar Valsts kūltūrkapitāla fonda un Indijas vēstniecības Stokholmā atbalstu.

Balvas pasniegšanas brīdī ICOM Latvija valdes priekšsēdētājs Klāvs Zariņš uzsvēra:

Izstāde aktualizēja gan nacionāli, gan starptautiski nozīmīgu jautājumu loku, aicinot pārvērtēt mūsu pašu eirocentrisko skatījumu. Vienlaikus aicinot runāt arī par dekolonizācijas procesiem un vērtēt muzeju krājuma darbu, un padomju koloniālisma atstātās sekas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā ir vairāk nekā 500 darbi no Indijas. Tā kļuvusi par lielāko Indijas mākslas kolekciju Baltijas valstīs. Sadarbojoties ar Indijas pētniecības institūciju Eka Archiving Services Ņūdelī, tika veikta kolekcijas apjomīga izpēte un pilnīga kontekstualizācija.


Saistītās izstādes