Gada mākslas izstāde Gada mākslas izstāde
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Latvijas Muzeju biedrības GADA BALVA 2018:
Gada mākslas izstāde

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības izstāde "PRADO 12 raksturi" saņēmusi Latvijas muzeju biedrības gada balvu kā 2017. gada labākā mākslas izstāde. Izstāde sniedza iespēju Latvijā pirmo reizi ieraudzīt darbus no Spānijas PRADO muzeja kolekcijas, vasaras garumā pulcējot 75 000 mākslas interesentu.

Izstādē "PRADO 12 raksturi" bija eksponēti Paolo Veronēzes (Paolo Veronese, 1528–1588), Pītera Paula Rubensa (Peter Paul Rubens, 1577–1640), Antonisa fan Deika (Anthony van Dyck, 1599–1641), Bartolomē Estebana Muriljo (Bartolomé Esteban Murillo, 1617–1682), Fransisko de Goijas (Francisco José de Goya y Lucientes, 1746–1828) un citu ievērojamu Rietumeiropas glezniecības klasiķu radītie sieviešu portretus, kas Spānijas lielākajā muzejā PRADO gadsimtiem priecējuši miljoniem skatītāju.

Izstāde “PRADO 12 raksturi” koncentrēti atsedza muzeja kolekcijas vēsturi un specifiku, kurā nenoliedzami dominē krāsās un formās izteiksmīgā spāņu māksla, ko no ģeogrāfiskā aspekta pašsaprotami bagātina vēsturiski saistīto kultūras telpu klātbūtne – flāmu, franču, itāļu māksla. Izstāde atklāja sievietes tēla daudzveidīgo traktējumu mākslā, iepazīstinot ar portretējamo personu sociālo stāvokli un sievieti kā simbolu varai, elegancei, skaistumam, mātišķumam, dievbijībai vai vieglprātībai. Vienlaikus izstāde vēstīja par 12 pasaules slavu guvušiem meistariem, kuru gleznas cauri gadsimtiem fascinējušas miljoniem skatītāju.

PRADO Nacionālā muzeja kolekcijas izstāde Rīgā bija mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas valsts simtgadei, kura ideju ir izlolojis Boriss Teterevs.

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA pateicas par saņemto atzinību, īpašu paldies sakot PRADO muzejam par atsaucību un auglīgo sadarbību, mecenātiem Inārai un Borisam Tetereviem, izstādes patronesei, Latvijas Republikas eksprezidentei un Madrides kluba prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai un visai izstādes realizācijā iesaistītajai komandai!