Kolāža. Radošais portrets Kolāža. Radošais portrets
21.10.2022. 18.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Radošā darbnīca:
Kolāža. Radošais portrets

Izveido pats savu neiespējamo grupas portretu, pamatam izvēloties kādu no izstādē “Neiespējamais grupas portrets. Direktora izvēle” atrodamajiem tēliem. Izmantojot krāsas, attēlu slāņus un citas tehnikas, nonāksi pie radoša haosa, kurā ieraudzīt sevi un pasauli no cita skatu punkta.

Vispirms ielūkosimies izstādē “Neiespējamais grupas portrets. Direktora izvēle”. Pēc darbu apskates, nodarbību telpā sāksim kolāžu veidošanas procesu. Šajā darbnīcā katram būs iespēja radīt savu versiju videi, kurā ievietot portretus no izstādes, izmantojot dažādus izgriezumus no žurnāliem un Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA gadu gaitā iekrātos vizuālos materiālus. Par pamatu neiespējamajam portretam tiks piedāvāti aktuālajā izstādē redzamie elementi un personāži. Ikviens varēs veidot kolāžu pēc saviem ieskatiem un izpaust emocijas, domas un sajūtas, kas iegūtas pēc izstādes apmeklējuma

Kolāžas tehnika ir plaši sastopams un populārs mākslas izteiksmes veids, kas sevī ietver kompozīciju un dažādumateriālu apvienošanu vienā darbā. Kolāžu izmantoja kubisma stila mākslinieki, piemēram, Žoržs Braks, Pablo Pikaso, vēlāk to savā praksē pārņēma arī citi mākslinieki. Savu darbu veidošanā kubisma pārstāvji lietoja tapetes, audumus, izgriezumus no avīzēm, skaidas un citus materiālus, panākot kompozīcijas izteiksmīgumu.

Pēc brīvas izvēles, līdzi var ņemt arī savus materiālus, tostarp pamatu kolāžām (piemēram, burtnīcas, klades, kanvas u.tml.). Jo radošāka pieeja, jo interesantāk būs uz šo mākslas darbu atskatīties pēc laika un vēlreiz piedzīvot izstādi.

Papildu informācija
Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms pasākuma sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.


Mērķauditorija

Bērni, jaunieši, pieaugušie

Norises laiks

23. septembris plkst.18.00  
21. oktobris plkst.18.00  

Norises ilgums

60 minūtes 

Dalības maksa

6,00 EUR pieaugušajiem  
3,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem   
Ieeja izstādē iekļauta cenā

Norises valoda

Latviešu 

Materiāli līdzņemšanai

Materiāli kolāžu veidošanai būs pieejami uz vietas, taču darbnīcas apmeklētāji aicināti ņemt līdzi arī savus materiālus, tostarp pamatu kolāžai (piemēram, plates, burtnīcas, klades, kanvas u.tml.).

Pieteikšanās un papildu informācija

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni:

Arta Pipcāne
T: (+371) 67226467 
E: 
 

Anna Emsiņa 
T: (+371) 67 357536 
E:     

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga