Preses relīzes

Līdz 26. februārim Mākslas muzeju Brīvprātīgā darba programma aicina pieteikties brīvprātīgos fotogrāfus

Līdz 26. februārim Mākslas muzeju Brīvprātīgā darba programma aicina pieteikties brīvprātīgos fotogrāfus Līdz 26. februārim Mākslas muzeju Brīvprātīgā darba programma aicina pieteikties brīvprātīgos fotogrāfus

Mākslas muzeju Brīvprātīgā darba programmā šobrīd aktīvi darbojas 28 kultūras un mākslas procesos ieinteresēti brīvprātīgie, no tiem seši fotogrāfi, kuri ar savu iniciatīvu un prasmēm sniedz papildu atbalstu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) struktūrvienību darbā. Vienlaikus dalība programmā piedāvā iesaistītajiem paplašināt izpratni par muzeja darbību un Latvijas vizuālās mākslas nozari.

Mākslas muzeju brīvprātīgie fotogrāfi iemūžina vizuālās mākslas vēsturē ierakstāmus notikumus, attīstot personīgo talantu valstiski nozīmīgā kultūras iestādē. Brīvprātīgie veic foto reportāžas no ekspozīcijām, izstādēm, to svinīgajām atklāšanām un citiem muzeja publiskajiem pasākumiem, kā arī fiksē muzeja apmeklētājam neredzamo pusi – krājuma un restaurācijas darbu. Uzņemtie foto un video materiāli tiek izmantoti gan muzeja komunikācijas un izglītības darba, gan arhīva vajadzību nodrošināšanai. Savukārt Mākslas muzeju brīvprātīgie var bez maksas apmeklēt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un tā struktūrvienību izstādes un ekspozīcijas, piedalīties programmas koordinatoru organizētajos pasākumos un saņemt apliecinājumu par veikto brīvprātīgo darbu.

Par savu pieredzi stāsta ilggadējā Mākslas muzeju brīvprātīgo programmas fotogrāfe Agnese Tauriņa: “Esmu Mākslas muzeju brīvprātīgā no 2016. gada. Sākumā paralēli fotografēšanai iesaistījos citās muzeja brīvprātīgajiem piedāvātajās aktivitātēs, piemēram, dežurēju LNMM Informācijas punktā. Palielinoties darbu apjomam, pēdējos trīs gadus esmu pievērsusies tikai fotografēšanai. Tā ir iespēja būt tuvāk mākslai un ar individuālām prasmēm sniegt ieguldījumu sabiedrības izglītošanas procesos. Brīvprātīgais darbs man dod personīgu gandarījumu un prieku redzēt savas fotogrāfijas publiskajā telpā.”

Lai pieteiktos par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja brīvprātīgo fotogrāfu, nepieciešams līdz 26. februārim aizpildīt pieteikuma anketu.

Vairāk par Mākslas muzeja Brīvprātīgā darba programmu šeit.

Papildu informācija:
Elza Ēķe, izglītības programmu kuratore /
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
T: (+371) 67 324 461,
E: