Preses relīzes

Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS piedāvā: Grieķijas dienas

Norises laiks 22.03.2023. - 24.03.2023.
Publicēts 13.03.2023.
Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS piedāvā: Grieķijas dienas Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS piedāvā: Grieķijas dienas

Godinot Grieķijas Neatkarības dienu, kura tiek atzīmēta 25. martā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Grieķijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Universitātes mācībspēkiem piedāvā lekciju un meistardarbnīcu ciklu trīs dienu garumā, kas norisināsies antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” Muzeju krātuvē (Rīgā, Pulka ielā 8).

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grieķijas dienu pasākumu apmeklētājiem Muzeju krātuvē būs iespēja bagātināt savas zināšanas par sengrieķu kultūru un tās ietekmi uz Eiropas kultūrvidi, praktiski piedzīvot antīko mākslu un baudīt īpaši atlasītu animācijas filmu programmu.

22. martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (LU HZF) Klasiskās filoloģijas nodaļas un Hellēnistikas centra sagatavotās lekcijas ļaus tuvplānā iepazīt sengrieķu autoru tekstus un pasauli, kādā dzīvoja antīkie varoņi. Īpaša vērība tiks pievērsta tam, kādus nospiedumus tie atstājuši mūsdienu Eiropas kultūrā. Savukārt LU HZF Baltu filoloģijas programmas profesors Dr. philol. Ojārs Lāms aicinās ielūkoties latviešu dzejnieces Aspazijas radošajā dzīvē, meklējot saikni ar antīko Aspasiju.

23. martā LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas docenti rosinās iesaistīties radošajās aktivitātēs, kurās ikviens varēs ļauties iedvesmai, zīmējot un skicējot, kā arī diskutējot par skulptūru estētiskajām kvalitātēm.

24. martā sadarbībā ar Grieķijas vēstniecību Latvijā jaunākajiem apmeklētājiem piedāvāsim noskatīties astoņas Starptautiskā animācijas festivāla “Animasyros” dalībnieku filmas, no kurām divas ir latviešu multiplikatoru veidotas.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Vietu skaits ierobežots.

Pasākuma apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš:
(+371) 67 357 525,
.