Preses relīzes

Pastaiga medijiem Intas Celmiņas personālizstādē "Pateikt nepasakāmo"

Norises laiks 16.02.2022.
Publicēts 09.02.2022.
Pastaiga medijiem Intas Celmiņas personālizstādē "Pateikt nepasakāmo" Pastaiga medijiem Intas Celmiņas personālizstādē "Pateikt nepasakāmo"

Trešdien, 2022. gada 16. februārī, plkst. 14.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu Intas Celmiņas personālizstādē “Pateikt nepasakāmo” un tikšanos ar mākslinieci.

Dalībnieku reģistrācija uz vietas: plkst. 13.30–14.00. Drošs pasākums *

Inta Celmiņa pieder pie pirmās latviešu pēckara jaunā avangarda paaudzes, kas sev uzmanību sāka pievērst ap 20. gadsimta 70. gadu vidu. Kopš 1985. gada viņa sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījusies neskaitāmās grupu izstādēs. Gleznotāja ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere (2011) un Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāte (2020). Mākslinieces darbi atrodas vairāku muzeju krājumos un privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs, tostarp Valsts Tretjakova galerijā Maskavā (Krievija), Lietuvas Mākslas muzejā Viļņā un Ludviga Modernās mākslas muzejā Āhenē (Vācija).

No š. g. 17. februāra līdz 29. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas 2. stāva labajā spārnā būs skatāma Intas Celmiņas jaunā personālizstāde, kas apkopo autores 50 gadu daiļradi, atspoguļojot gleznieciskā rokraksta stilistisko mainību. Mākslinieces ieceres izriet no atziņas: “Pateikt nepasakāmo. Ir iespaidi no dabas, ir skices ar formas meklējumiem un mēģinājumi sadalīt tēmu sastāvdaļās, lai beidzot parādītu to vienā veselumā.”

Mediju pastaigā piedalīsies:

  • Inta Celmiņa, gleznotāja;
  • Dr. art. Dace Lamberga, izstādes kuratore.

Pēc ievada uzrunas klātesošie dosies aplūkot ekspozīciju mākslinieces un izstādes kuratores pavadībā. Pastaigas laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Noslēgumā būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas.

* Drošs pasākums:

  • Medijus lūdzam pieteikties ly/Celmina_medijiem.
  • Dalība mediju pastaigā ar derīgu sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu, obligāti uzrādot personu apliecinošu dokumentu.
  • Muzeja iekštelpās pareizi jāvalkā medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2 – FFP3 vai KN95, nosedzot degunu un muti, pēc iespējas jāievēro 2 metru distance no citiem pasākuma dalībniekiem.

Lai vienotos par interviju norisi citā dienā, lūgums sazināties ar LNMM komunikācijas speciālisti Luīzi Mizgu, zvanot pa mobilo tālruni (+371) 28 365 425 vai rakstot uz e-pastu


Saistītās izstādes

Pateikt nepasakāmo Pateikt nepasakāmo
17.02.2022. - 29.05.2022.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Inta Celmiņa. Gleznas