08.05.2024. 17.00
Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Līdzdalības teātra prakšu radošā darbnīca:
Dabas un cilvēka mītrade

No 2023. gada 20. marta līdz 18. maijam Muzeju krātuvē (Rīgā, Pulka ielā 8) Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” norisināsies pavasara sezonas pasākumu cikls “Mītrade”.

Skulptūru meža” radošajā darbnīcā runāsim par to, kā ar līdzdalības un dokumentālā teātra palīdzību dot vārdu dabai.

Darbnīcā pētīsim, kādas attiecības starp cilvēku un dabu slēpj senie mīti un vai tie palīdz mums saprast to, kāpēc esam radījuši ekoloģisko un sociālo krīzi. Ieklausīsimies varoņos, kuru tēli mājo Muzeju krātuvē un uzrunāsim kokus, kuri aug tiem līdzās, turpat aiz logiem. Pētot skulptūras, ieraudzīsim tajās iekodētos cilvēku un būtņu pārdzīvojumus, pieredzi un sajūtas, iedvesmosimies un veidosim savu pašportretu, kas izpaudīsies, kā jaunradīts stāsts. Šis būs mēģinājums portretēt sevi laikā un telpā, atpazīt sevī cilvēku un zvēru, pretstatus, konfliktus un samierinājumu. Meistarklasē būs iespējams izmēģināt dažus lietišķā teātra paņēmienus kopienu stiprināšanai un atbildēsim uz jautājumu – vai koks ir manas kopienas daļa.

Multimāksliniece Krista Burāne ir starpdisciplināru mākslas projektu, teātra iestudējumu un dokumentālo filmu režisore, ideju un scenārija autore, producente un īstenotāja. Darbojas arī fotogrāfijas mākslā. Pēc vidusskolas izglītību turpinājusi Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, pēc tam Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Sociāli aktīva māksliniece, kura savos radošajos projektos vienmēr aizstāvējusi cilvēku līdztiesību, vārda un gara brīvību.

"Dabas un cilvēka mītrade. Līdzdalības teātra prakšu radošā darbnīca" notiek Mītrades pasākumu cikla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” Muzeju krātuvē, aicinot pievērsties mītiem no dažādiem skatupunktiem, sapludinot vienotā veselumā seno un mūsdienu mītisko pasauli, kā arī apvienojot vairākas kultūras un mākslas disciplīnas, māksliniekus, skolas un radošos kolektīvus.

Pasākumu cikls 2024. gada pavasara sezonā tapis, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Papildu informācija

  • Uz norisi vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms tās sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobi.
  • Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laikapstākļos izmantot maiņas apavus.
  • Pasākums pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par pieejamību šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori 

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

90–120 minūtes

Dalības maksa

Bez maksas

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti 

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots
Iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu

Papildu informācija

T: (+371) 67 797 596
T: (+371) 67 357 525
E: 

Norises vieta

Ekspozīcija “Skulptūru mežs”
Muzeju krātuve
Pulka iela 8, Rīga