24.04.2024. 17.00
Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Horeogrāfijas meistarklase:
Dejas mītrade

No 2024. gada 20. marta līdz 18. maijam Muzeju krātuvē (Rīgā, Pulka ielā 8) Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” norisināsies pavasara sezonas pasākumu cikls “Mītrade”.

Dionīsa mistērijās deja bija neatņemama sastāvdaļa - cilvēki dejojot jutās pabeigti un bija garīgi un fiziski pilnveidoti, šķīstīti un vienoti ar mītisko, iegūstot garīgu brīvību un pacēlumu. Horeogrāfijas meistarklases laikā katram dalībniekam būs iespēja atrast savu dubultnieku antīkajā pasaulē, pārvēršot to mūsdienu dzīvajā skulptūrā.

“Dejas mītrades” laikā ekspozīcijā “Skulptūru mežs” atdzīvosies Atēnas un Apolloni, menādas un fauni radīs jaunas kustības, pozas un grimases. Meistarklases programmā ietvertas dažādas laikmetīgās dejas prakses un uzdevumi, kur darbojoties individuāli, pa pāriem un visiem klātesošajiem kopā, tiks pievērsta uzmanība kustības rašanās momentam un apzinātībai, kā kustībā līdzdarbojas mūsu ķermenis, prāts un sajūtas noteiktā laikā un telpā.

Meistarklase “Dejas mītrade. Horeogrāfijas meistarklase” notiks Starptautiskās dejas dienas ietvaros. To vadīs Olga Žitluhina - horeogrāfe, dejotāja, starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “Laiks dejot” direktore, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore un bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” direktore, Rīgas Horeogrāfijas skolas pedagoģe.

Pasākumu cikls “Mītrade” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs”, Muzeju krātuvē, aicina pievērsties mītiem no dažādiem skatupunktiem, sapludinot vienotā veselumā seno un mūsdienu mītisko pasauli, kā arī apvienojot vairākas kultūras un mākslas disciplīnas, māksliniekus, skolas un radošos kolektīvus.

Pasākumu cikls 2024. gada pavasara sezonā tapis, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Papildu informācija

  • Uz norisi vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms tās sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobi.
  • Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laikapstākļos izmantot maiņas apavus.
  • Pasākums pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par pieejamību šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori 

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

90–120 minūtes

Dalības maksa

Bez maksas

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti 

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots
Iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu

Papildu informācija

T: (+371) 67 797 596
T: (+371) 67 357 525
E: 

Norises vieta

Ekspozīcija “Skulptūru mežs”
Muzeju krātuve
Pulka iela 8, Rīga