Mītiskais ķermenis:
Performances meistarklase
Ķermenis performances mākslā ieņem vienu no centrālajām pozīcijām. Ķermeņa kustība atkarīga no performances kopējā uzstādījuma, struktūras un nolūka. Tā var būt gan sadzīviska (ikdienas kustība), gan skatuviska (iekļaujot kā dejas, tā drāmas tehniku un virzienu izmantojumu), gan arī jaukta – ietverot dažādus elementus un to kombinācijas.
Arhaiskās struktūras ir mums visapkārt, tādēļ tās apzināsim un ieraudzīsim – izpētot "Skulptūru meža" piedāvātos tēlus, tā radot savu personisko mītu.
Performances izveidē tiks izmantotas dažādas kustību, improvizācijas, butō, somatikas un fiziskā teātra tehnikas, kas attīsta ķermeņa apzinātību, prasmes darboties dialogā un grupā, sniedz ieskatu kustību struktūrā, kompozīcijā, telpas un laika izjūtā, kā arī radošuma individuālā izpētē.
Meistarklases ietvaros izpētīsim dažādas kustību tehnikas un, balstoties skulptūru stāstos, radīsim katrs savu mītu, ietverot to plašākā, arhetipiskā struktūrā, rezultātā nonākot pie sadarbībā balstītas performances.
Meistarklasi vadīs Simona Orinska - performances māksliniece, mākslas terapeite. Simona performancē integrē dažādas jomas: skatuves māksla, vizuālā māksla, mākslu terapija, horeogrāfija, režija, butō māksla, dzeja. Viņu interesē arhetipisku, bezapziņas rosinātu tēlu izpēte ķermeņa un psihes mijattiecībās, kā arī baltiskās identitātes arhaiskie aspekti, kas tiek atklāti, izmantojot butō un performances mākslas tehnikas. Simona mākslas jomā darbojas jau divdesmit gadus, radot performances, izstādes, grāmatas, izrādes un citus projektus lokāli un starptautiski.
"Mītiskais ķermenis. Performances meistarklase" notiek Mītrades pasākumu cikla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā "Skulptūru mežs" Muzeju krātuvē, aicinot pievērsties mītiem no dažādiem skatupunktiem, sapludinot vienotā veselumā seno un mūsdienu mītisko pasauli, kā arī apvienojot vairākas kultūras un mākslas disciplīnas, māksliniekus, skolas un radošos kolektīvus.
Pasākumu cikls tapis, pateicoties Rīgas domes atbalstam un sadarbībā ar Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrību.
Papildu informācija
- Uz norisi vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms tās sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobi.
- Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laikapstākļos izmantot maiņas apavus.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Skatīt LNMM privātuma politiku šeit.
- Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.