05.10.2023. - 14.01.2024.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Pašterapija

Korejas keramikas māksla

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos.

Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

“Korejas keramika ieņem nozīmīgu vietu pasaules laikmetīgās mākslas topogrāfijā, savukārt pati izstāde atklāj mākslas darbu daudzveidību autoru interpretācijās, kā arī akcentē mūsdienu keramikas mākslas jautājumus, izgaismo dažādus mākslas darbus, pēta nozares nākotni un mēģina definēt pamatvērtības, uz kurām keramikai būtu jātiecas kopumā, tai skaitā arī Latvijā,” uzsver izstādes kuratore Lidži Čoja (Leeji Choi) no Kjongi Laikmetīgās keramikas mākslas muzeja.

Izstādes dalībnieki lieliski pārzina keramikas senās tradīcijas – pēta un analizē materiālus, tehnikas un darināšanas paņēmienus. Darba process eksperimentu gaitā pilnveidojas, paverot iespēju uz tradīciju paskatīties “citām acīm”. Interpretējot vēsturisko mantojumu, rodas inovatīvi mākslinieciskie risinājumi, kas parāda jaunu attīstības virzienu Korejas keramikas vēstures un tradīciju kontekstā.

Izstāde “Pašterapija” apkopo 16 Korejas keramiķu 51 mākslas darbu. Tās ir gan vēsturisku atmiņu atsauces daudzfigūru kompozīcijās, gan oriģināli veidoti keramikas trauki, gan dekoratīvi priekšmeti, kas papildināti ar citu materiālu virsmu imitācijām, gan darbi ar teksta un negaidītu emodžiju iesaisti, kā arī komplicēti strukturētas instalācijas.

Izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiek Latvijas Keramikas biennāles programmā sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru un Kjongi Laikmetīgās keramikas mākslas muzeju Korejā.

Izstādē piedalās

Pe Sedžins (Bae Sejin), Peka Džina (Baek Jin), Hana Egju (Hahn Aikyu), Džons Kvans (Jeong Kwan), Kims Džonboms (Kim Jeongbum), Kima Džonoka (Kim Jungok), Kima Ikjona (Kim Yikyung), Li Donha (Lee Dongha), Li Ninho (Lee Neungho), Oh Hjandžons (Oh Hyangjong), Oh Džesons (Oh Jeisung), Parks Džondžins (Park Jongjin), Li Sudžons (Ree Soojong), Jo Pjonuks (Yeo Byonguk), Ju Idžons (Yoo Euijeong), Juns Džonhuns (Yoon Junghoon)

Izstādi organizē

Latvijas Keramikas biennāli atbalsta


Izstādes kuratori

Lidži Čoja (Leeji Choi), kuratore /  
Kjongi Laikmetīgās keramikas mākslas muzejs
Koreja 

Valentīns Petjko
Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs /
Rotko muzejs
Latvija

Aivars Baranovskis
Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs /
Rotko muzejs
Latvija

Dace Ļaviņa
Keramikas un porcelāna kolekcijas glabātāja /
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
LNMM, Latvija

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs /
Lielā zāle
Skārņu iela 10, Rīga

Saistītās preses relīzes