7. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle QUO VADIS? 7. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle QUO VADIS?
03.05.2023.

7. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle QUO VADIS?

No 16. jūnija Rīgā notiks vērienīga 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle ar vadmotīvu QUO VADIS?. Plašais mākslas notikums līdz 17. septembrim norisināsies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) un Mākslas muzejā “Rīgas birža” (MMRB).

7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle ir ievērojams, starptautisks kultūras notikums, kas klātienē pulcēs izstāžu dalībniekus ne tikai no Latvijas un citām Eiropas valstīm, bet arī Kanādas, ASV, Japānas, Brazīlijas, Kostarikas, Dienvidāfrikas, Taivānas un citus. Triennālē piedalīsies 79 mākslinieki no 30 valstīm, kas izraudzīti starptautiskas žūrijas atlases procesā no 237 pieteikumiem.

Atsaucoties triennāles vadmotīvam QUO VADIS? (Kurp ejam?) dalībnieki savos darbos risina sarunas gan par mākslas attīstību mūsdienās un konkrētās nozares attīstību, gan globālām ģeopolitiskām un sociālām problēmām, kā arī pievēršas refleksijai par sevi konkrētajā laikā un mākslā. Autori akcentējuši šodienas aktualitātes – nežēlīgo karu Ukrainā, pandēmiju un tās sekas, klimata pārmaiņas pasaulē – un citus sabiedrībai jūtīgus un sāpīgus jautājumus. Abās ekspozīcijās darbi tiks strukturēti tematiskās sadaļās.

Triennāli papildinās plaša pavadošā programma – starptautisku atzinību guvušā viesmākslinieka Vlodzimeža Cigana (Włodzimierz Cygan) personālizstāde Mencendorfa namā, DMDM ilggadējā partnera Mobilier national (Nacionālā mēbeļu fonda) veidotā Francija gobelēnu izstāde “Ziedošie gobelēni” Rundāles pils muzejā, starptautiskā konference QUO VADIS?, radošās darbnīcas un citi pasākumi.

DMDM tekstilmākslas triennāli organizē jau kopš 2001. gada, svarīgi ir nodrošināt šī starptautiski augsti novērtētā un mākslas attīstībai būtiskā pasākuma nepārtrauktību. Triennāle tiek veidota ar mērķi izgaismot aktuālo tekstilmākslā un šķiedras mākslā Eiropā un pasaulē, sekmēt nozares inovatīvu attīstību mūsdienās, kā arī veicināt Latvijas mākslas prestižu pasaulē.


Izstādes kuratores

Velta Raudzepa, Vita Birzaka

Izstādes scenogrāfs

Reinis Suhanovs

Grafiskais dizainers

Juris Petraškevičs

Projekta organizatori

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs,
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Projekta atbalstītāji

Latvijas Republikas Kultūras ministrija,
Valsts Kultūrkapitāla fonds,
Polijas Republikas vēstniecība Latvijā,
Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā,
Strzeminski Mākslas akadēmija,
Mencendorfa nams,
Rundāles pils muzejs,
Mākslas stacija “Dubulti”,
Arte Morbida.