04.06.2024.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) projekts “Dizaina studija bērniem” – Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2024 laureāts

2024. gada 3. jūnijā Latvijas Muzeju dienas ietvaros, kas šogad norisinājās Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”, tikai pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva. Balvu saņēma arī DMDM projekts “Dizaina studija bērniem”, projekta vadītāja – Kristīne Šica.

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību. Šogad tika nominēti divpadsmit dažādi muzeju projekti, tostarp arī DMDM projekts “Dizaina studija bērniem”.

Sveicot nominētos muzeju projektus, žūrija katram laureātam bija sagatavojusi īpašu komentāru, atzīnīgi novērtējot arī DMDM projekta mērķi un saturu:

Projekts piedāvā jaunākajiem muzeja apmeklētājiem pieredzēt dizainu ne tikai izzinot ekspozīciju, bet arī iedarbinot maņas un eksperimentējot, sadarbojoties un radot. Ar izveidoto produktu muzejs lieliski uzrunā jaunāko mērķauditoriju.

Par projektu “Dizaina studija bērniem”

Projekta piedāvātā aktivitāšu zona ļauj saistošā veidā izzināt muzejā apskatītās tēmas un ģimenēm veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā. Radošo nodarbību galds ir interesants dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem. Vienlaikus pie tā var darboties līdz astoņiem muzeja apmeklētājiem jebkurā laikā, kad atvērta ekspozīcija “Dizaina process”.

Studijā var iepazīt piecas uzdevumu stacijas: “Aušana” ar iespēju izmēģināt dažādus pinumus, “Kinētika”, kurā savienot un kustināt ģeometriskus rakstus, “Plakātu dizains”, kurā izveidot savu unikālo grafiskā diziana piemēru, “Keramika” ar koka konstruktoru, iedvesmojoties no DMDM eksponātiem, un “Materiāli”, kur pirmo reizi muzeju vidē tiek izmantota dizaina skanda “Babbit”, interaktīvā un taktilā veidā atklājot stāstus par dizainā bieži izmantotiem materiāliem.

2023. gadā projekts “Dizaina studija bērniem” ieguva Latvijas Dizaina gada balvu, kategorijā “Pakalpojuma dizains”. Šo projektu veidoja DMDM izglītības programmu kuratores Kristīne Šica un Kortnija Māra Gurtlava, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bijusī Izglītības un pieejamības daļas vadītāja Elīna Bērziņa, dizainere Lāsma Kondrāte un ilustratore Kristīne Martinova.

Muzejs ir pateicīgs par šī gada Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas žūrijas novērtējumu.