Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā: Dizaina studija bērniem Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā: Dizaina studija bērniem
18.01.2023.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā: Dizaina studija bērniem

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) kļuvis par bērniem vēl draudzīgāku un aizraujošāku vietu, kur dizainu var radoši iepazīt jaunajā aktivitāšu studijā ekspozīcijā “Dizaina process”. Spēlējoties, šeit iespējams izmēģināt spēkus keramikas, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā, pašam sajust dizaina materiālu atšķirības un ieklausīties stāstos, ko atklāj interaktīvais skaļrunis “Babbit”.

Jaunā “Dizaina studija bērniem” ļauj saistošā veidā pētīt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatītās tēmas un ģimenēm veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā. Aktivitāšu galds būs interesants dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem – vienlaikus pie tā var darboties vairāki muzeja apmeklētāji jebkurā laikā, kad pieejama 3. stāva pastāvīgā ekspozīcija “Dizaina process”.

“Dizaina studija bērniem” tapusi sadarbībā ar dizaineri Lāsmu Kondrāti un ilustratori Kristīni Martinovu. Lāsma Kondrāte stāsta:

Manuprāt, ir izdevies radīt interesi raisošus un viegli uztveramus uzdevumus, kuriem ierosmi guvām no ekspozīcijas “Dizaina process”. Uzdevumi ir brīvi interpretējami, bez viena pareizā risinājuma, tādējādi sasaucoties ar radošo procesu.

Dizaina studija ir īpaši piemērota ģimenēm ar mazākiem bērniem, jo sniedz iespēju taktili rotaļāties un pildīt praktiskus uzdevumus, izmantojot dažādas maņas:

  • keramikas daļā, pētot formu un krāsu mijiedarbību, var veidot koka traukus un savu veikumu salīdzināt ar muzeja eksponātiem;
  • plakātu dizaina stacijā bērni tiek aicināti iejusties dizainera lomā un salikt savu košo “Dizaina procesa” plakātu;
  • kā panākt dinamiku jeb kinētiku dizainā, iespējams uzzināt kinētikas uzdevumā, savienojot un kustinot ģeometriskus rakstus;
  • pie aušanas rāmja katrs var izmēģināt pinumu veidus, atklāt to struktūru un īpašības;
  • savukārt Latvijā radītais dizaina skaļrunis “Babbit” iedvesmo tuvāk iepazīt materiālus, kurus dizaineri izmanto savos darbos.

Uz aktivitāšu galda novietots arī dizaineres Lāsmas Kondrātes veidots grāmatplaukts, kurā atrodama lasāmviela par dizaina procesiem gan maziem, gan lieliem. Uzdevumu lapas rosina apmeklētājus izzināt gan konkrētus muzeja eksponātus, gan dizaina norises kopumā.

Projekts īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Projekta darba grupa

Kristīne Šica, Kortnija Māra Gurtlava,
izglītības programmu kuratores /
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, LNMM 
Elīna Bērziņa, Izglītības un pieejamības daļas vadītāja / Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 
Lāsma Kondrāte, dizainere 
Kristīne Martinova, ilustratore

Mērķauditorija

Ģimenes ar bērniem vecumā no 3+ gadiem

Norises valoda

Latviešu
Uzdevumi pildāmi arī bez valodas lietojuma

Norises ilgums

30-60 min

Dalības maksa

Ieejas biļete muzeja ekspozīcijā saskaņā ar muzeja cenrādi

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

Kristīne Šica, izglītības programmu kuratore /
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, LNMM
T: (+371) 60 001 328,
E:

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga