Dizaina studija bērniem iegūst Latvijas Dizaina gada balvu 2023 Dizaina studija bērniem iegūst Latvijas Dizaina gada balvu 2023
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dizaina studija bērniem iegūst Latvijas Dizaina gada balvu 2023

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Dizaina studija bērniem kļuvusi par Latvijas Dizaina gada balvas 2023 laureāti kategorijā “Pakalpojumu dizains”. Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais novērtējums dizaina jomā valstī. Projekta vadītāji ir gandarīti, ka izcelts viņu veikums, kas ģimenēm ar bērniem muzeja apmeklējumu padara draudzīgāku, rotaļīgāku un izglītojošāku.

“Pakalpojuma koncepcija, saturs un dizains veidoti, izprotot muzeja apmeklētāju vēlmes un vidi, kā arī palīdzot piepildīt muzeja misiju – izglītot sabiedrību un rosināt tās interesi par Latvijas un pasaules dekoratīvās mākslas un dizaina liecībām,” uzsver projekta veidotājas. Aktivitāšu zonas autores un realizētājas ir DMDM izglītības programmu kuratores Kristīne Šica un Kortnija Māra Gurtlava, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Izglītības un pieejamības daļas vadītāja Elīna Bērziņa, dizainere Lāsma Kondrāte un ilustratore Kristīne Martinova.

dp_013_thekikaphotography.jpg
Foto: Kristiāna Zelča
dp_029_thekikaphotography.jpg
Foto: Kristiāna Zelča

Muzeja apmeklētāji ekspozīcijā “Dizaina process” var izmantot piecas uzdevumu stacijas: “Aušana” ar iespēju izmēģināt dažādus pinumus, “Kinētika”, kurā savienot un kustināt ģeometriskus rakstus, “Plakātu dizains”, kurā izveidot savu unikālo grafiskā diziana piemēru, “Keramika” ar koka konstruktoru, iedvesmojoties no DMDM eksponātiem, un “Materiāli”, kur pirmo reizi muzeju vidē tiek izmantota dizaina skanda “Babbit”, interaktīvā un taktilā veidā atklājot stāstus par dizainā bieži izmantotiem materiāliem.

Aktivitāšu zona ļauj saistošā veidā izzināt muzejā apskatītās tēmas un ģimenēm veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā. Radošo nodarbību galds ir interesants dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem. Vienlaikus pie tā var darboties līdz astoņiem muzeja apmeklētājiem jebkurā laikā, kad atvērta ekspozīcija “Dizaina process”.