Tekstilmākslas kolekcija Tekstilmākslas kolekcija
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Tekstilmākslas kolekcija

DMDM izveidota plašākā un daudzpusīgākā profesionālās latviešu tekstilmākslas kolekcija.

Kolekcijā pārstāvēti mākslinieku darbi no 20.gs. sākuma līdz mūsdienām, atspoguļojot raksturīgākās mākslinieciskās idejas un tehniskās iespējas.

Visplašāk kolekcijā pārstāvētas gobelēna un jauktās tehnikās darinātas tekstilijas. Plašs ir batiku un dažādās apdrukas tehnikās izpildīto darbu klāsts. Kolekcijā atrodas arī miniatūrtekstilijas, kā arī etnogrāfiskie audumi un adījumi.   

Kolekcijas veidošana aizsākās 20. gs. 50. gadu beigās un 60. gadu sākumā līdz ar latviešu tekstilmākslas strauju attīstību, kad līdzās vecākās un vidējas paaudzes māksliniekiem darbību uzsāka Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļas beidzēji.

Jaunākie muzeja ieguvumi atklāj 21. gs. aktuālās tendences, kad tekstildarbu radīšanā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, piemēram, īpašas datora programmatūras un digitālās stelles. Vairāki kolekcijas jaunieguvumi atspoguļo interesi par iepriekš piemirstām un senām tautas amatniecības tehnikām – filca velšanu, izšūšanu un šuvuma tehnikām. Tekstilmākslas kolekcijā iekļauti arī dažādi šķiedras mākslas (fiber art) virziena paraugi.