Izpārdots
17.05.2022. 14.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Vārds dizainam domnīca pedagogiem:
Digitālo produktu dizains ar “Tet”

Otrdien, 2022. gada 17. maijā, plkst. 14.00–16.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogus uz neformālās izglītības programmas “Vārds dizainam” bezmaksas praktisko domnīcu tiešsaistē “Digitālo produktu dizains ar “Tet””.

Pasākums piedāvā skolotājiem iespēju papildināt savas zināšanas digitālo produktu dizaina jomā un uzzināt vairāk par ērtākajiem rīkiem attālinātai mācību stundu vadīšanai. Īpaši iesakām pievienoties priekšmeta “Dizains un tehnoloģijas” pasniedzējiem.

Praktiskā dizaina domnīca ar tehnoloģiju uzņēmuma “Tet” digitālo produktu dizaina lietpratējiem Artūru Vanagu un Edgaru Žildi norisināsies divās daļās. Teorētiskajā daļā tiks aplūkotas lietotāju pieredzes dizaina izpētes metodes (darbnīcu veidošana, lietojamības testi), kā arī vizuālā noformējuma nozīme (komponentu izstrāde, krāsu izvēle, kontrastu veidošana), izmantojot industrijā populārāko rīku “Figma”. Nodarbības praktiskajā daļā eksperti kopā ar pedagogiem izmēģinās UX un UI dizainu metodes un rīkus darbībā.

Domnīcai noslēdzoties, pasniedzēji saņems dalības apliecinājumu.

“Vārds dizainam” 9. sezona

2022. gada “Vārds dizainam” programma veltīta dizainam pārmaiņu laikā un norisinās tiešsaistē no marta līdz jūnijam. 9. sezonas saturs aplūko problēmas, ar kurām pandēmijas radīto pārmaiņu rezultātā saskaras dizaina nozare, un to risinājumus. Dizaina lekciju vakaru tēmas ir sadalītas četros blokos: “Skats no malas”, “Digitālais dizains”, “Produktu dizains” un “Pakalpojumu dizains”. Lekcijas vada ietekmīgi nozares profesionāļi un mācībspēki.

Paralēli no aprīļa līdz jūnijam “Vārds dizainam” ietvaros notiek nodarbības “Dizaina skolā”. Tā paredzēta dalībniekiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuriem interesē dizains un ir vēlme papildināt zināšanas meistarklasēs kopā ar praktizējošiem profesionāļiem. Darbnīcās klātienē piedalās 15 jaunieši, kuri “Dizaina skolas” noslēgumā iegūs apliecinājumus.

Sekojiet līdzi informācijai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja sociālo tīklu kontos un LNMM mājaslapā!

Par “Vārdu dizainam”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) neformālās izglītības programma “Vārds dizainam” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu norisinās kopš 2012. gada ar mērķi popularizēt dizainu, iepazīstināt visplašāko auditoriju ar nozares aktualitātēm un sasniegumiem. Desmit gadu laikā programma pulcējusi vairāk nekā 180 Latvijas dizaineru un jomas profesionāļu, kuri dalījušies pieredzes stāstos, vadījuši dizaina domnīcas pedagogiem, realizējuši dizaina darbnīcas skolēniem un pieaugušajiem.

Iepriekšējo sezonu lekciju ieraksti pieejami YouTube kanālā “Vārds dizainam”, ļaujot tuvāk iepazīt Latvijas dizainerus un viņu nozīmīgākos veikumus dažādos dizaina virzienos – grafikas, produktu, vides un interjera, modes, pakalpojumu u.c. Iemūžinātie stāsti veicina izpratni par Latvijas dizaina attīstību un mijiedarbību ar citām nozarēm.

“Vārds dizainam” paredzēts gan jomas profesionāļiem un dizaina cienītājiem, gan mākslas un dizaina skolu studentiem, pasniedzējiem, kā arī ikvienam, kurš vēlas uzzināt kaut ko vairāk.


Mērķauditorija

Vispārizglītojošo skolu pedagogi

Norises ilgums

120 minūtes

Dalības maksa

Bez maksas

Pieteikšanās

Pieteikšanās noslēgusies
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot anketu: 
ej.uz/dizaina_domnica
Vietu skaits ir ierobežots

Norises vieta

Platforma "Zoom"

Atbalsta

VKKF