Izstādes “Imanta Lancmaņa māksla” iepazīšanai tapis audiogids Izstādes “Imanta Lancmaņa māksla” iepazīšanai tapis audiogids
23.11.2022.

Izstādes “Imanta Lancmaņa māksla” iepazīšanai tapis audiogids

No 2022. gada 12. novembra līdz 2023. gada 26. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) skatāma vērienīgā izstāde “Imanta Lancmaņa māksla”, kas veltīta mākslinieka daiļradei.

Izstādē tapis audiogids, kas palīdz atklāt dažādas detaļas par mākslinieka radošo darbību un konkrētiem darbiem. Klausoties paša gleznotāja stāstījumā, iespējams iepazīties ar mākslas darbu tapšanas procesu un tajos redzamajām tēmām, dzirdēt atmiņu stāstus, kā arī detalizētus aprakstus par mākslinieka iedvesmas avotiem un gleznu modeļiem.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē tematiski grupētas Imanta Lancmaņa gleznas, kuras tapušas sākot no 1958. gada. Imants Lancmanis beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu 1966. gadā. Kopš tā laika viņš izkopis individuālo rokrakstu un iemiesojis tajā savu pasaules redzējumu visos klasiskajos glezniecības žanros. Vairāki gleznu cikli – darbi par Bībeles tēmu un Ozolu cikls – pie skatītāja nonāk pirmo reizi. Izstādē eksponēti arī portreti, kamerstila klusās dabas un ainavas.

Mobilais ceļvedis kā atsevišķa sadaļa ir pieejams LNMM mobilajā lietotnē “Mākslas muzejs” latviešu valodā. Apmeklētāji aicināti bez maksas lejupielādēt mobilo lietotni savos viedtālruņos. Audiogida izmantošanai ekspozīcijā nepieciešams savs mobilais tālrunis un austiņas, taču šos stāstus var klausīties arī jebkurā citā vietā, kur nodrošināts interneta pieslēgums.

Audiogids pieejams arī vietnē “SoundCloud”.

Audiogids tapis sadarbībā ar Latvijas Radio, pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam.


Papildu informācija

Mobilo lietotni iespējams lejupielādēt
vietnēs 
GooglePlay un AppStore 

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Lietotne bez maksas lejuplādējama apmeklētāju personīgajās viedierīcēs.
Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja
cenrādi

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1

Saistītās izstādes