Bērzu sulu laiks Bērzu sulu laiks
25.03.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Muzeja mākslas studija:
Bērzu sulu laiks

Muzeja mākslas studija “Es un māksla l” aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus tuvāk iepazīt gleznotāja Imanta Vecozola izstādi "Gaismas laušana".

Nodarbības laikā dalībnieki aplūkos gleznotāja Imanta Vecozola darbus, īpašu uzmanību vēršot gleznai "Bērzu sula" (1978), kura izteic iekšēju mieru un harmoniju – nesteidzīgu, klusu un sakārtotu ainavu. Priekšmeti mākslinieka klusajās dabās nekad nav sadzīviski, tie ir skaisti paši par sevi. Nodarbībā mācīsimies attēlot baltos un pelēkos toņus, caur kuriem gleznotājs mums atklāj dzīves daudzkrāsainību.

Nodarbību mērķis ir iedziļināties konkrētā tēmā, kopīgi apspriest redzamo, izprast un interpretēt. Programma palīdz bērniem nostiprināt manuālās prasmes, apgūt mākslas valodu, attīsta novērošanas un koncentrēšanās spējas un komunikāciju grupā. Muzejpedagoģes un mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes vadībā bērni iepazīst mākslas vēstures periodus un Latvijas nozīmīgāko mākslinieku darbus, kā arī mācās izprast krāsas, dažādus zīmēšanas paņēmienus un proporcijas.

Papildu informācija

  • Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.
  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10—15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes un kases pakalpojumus, kā arī dzirdētu pedagoga uzdoto uzdevumu.
  • Pirms nodarbības pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).
  • Zīmēšana notiek uz grīdas vai uz spilveniem, kas pieejami garderobes zonā. Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laika apstākļos izmantot maiņas apavus. Nodarbības laikā aicinām ievērot klusumu, lai netraucētu citus dalībniekus. Pēc nodarbības beigām katrs dalībnieks atbild par savas darba vietas uzkopšanu.
  • Nodarbība pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par pieejamību šeit.

Mērķauditorija

Ģimenes ar bērniem vecumā no 4  līdz 10  gadiem

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

5,00 EUR no personas
Ukrainas pilsoņiem dalība bez maksas

Materiāli līdzņemšanai

Eļļas pasteļu krītiņi

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Saistītās izstādes

Imants Vecozols. Gaismas laušana Imants Vecozols. Gaismas laušana
11.03.2023. - 23.07.2023.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstāde ciklā “Paaudze”

Saistītās izglītības programmas