Muzeja mākslas studija:
Es un māksla I
Muzeja mākslas studija “Es un māksla” aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus iepazīties ar dažādu laiku mākslas darbiem un dziļāk izzināt mākslas valodu. Nodarbību laikā muzejā apskatāmie mākslas darbi kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Skatoties, domājot un radot iespējams uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas veidiem, autoru personībām un vēsturi.
Nodarbību mērķis ir iedziļināties konkrētā tēmā, kopīgi apspriest redzamo, izprast un interpretēt. Programma palīdz bērniem nostiprināt manuālās prasmes, apgūt mākslas valodu, attīsta novērošanas un koncentrēšanās spējas un komunikāciju grupā. Muzejpedagoģes un mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes vadībā bērni iepazīst mākslas vēstures periodus un Latvijas nozīmīgāko mākslinieku darbus, kā arī mācās izprast krāsas, dažādus zīmēšanas paņēmienus un proporcijas.
Radošais darbs vienmēr izdodas, jo galvenais ir process un prieks, kas rodas zīmējot!
Papildu informācija
- Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes un kases pakalpojumus, kā arī dzirdētu pedagoga uzdoto uzdevumu.
- Pirms nodarbības pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).
- Zīmēšana notiek uz grīdas vai uz spilveniem, kas pieejami garderobes zonā. Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laika apstākļos izmantot maiņas apavus. Nodarbības laikā aicinām ievērot klusumu, lai netraucētu citus dalībniekus. Pēc nodarbības beigām katrs dalībnieks atbild par savas darba vietas uzkopšanu.
- Nodarbība piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par piekļūstamību šeit.