29.09.2023. 18.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Objektu orientētā darbnīca:
Feminisms un ikdienas dzīve

Lai padziļinātāk iepazītu izstādes “Tikai neraudi! Feministiskie skatījumi Latvijas mākslā: 1965–2023” tematiskās grupas, piedāvājam apmeklēt darbnīcas, lekcijas, un sarunas ar izstādē pārstāvētajām māksliniecēm. Dažādu formātu norisēs pievērsīsimies gan izstādē atspoguļotajiem sieviešu dzīves problemātikas jautājumiem, gan citiem mūsdienās aktuāliem tematiem.

Darbnīcā mākslas zinātņu doktore, filozofe Jana Kukaine un filoloģijas doktor, literatūrpētniece Zita Kārkla aicinās pievērsties Latvijas vizuālās mākslas un literatūras saskares punktiem caur ikdienas dzīves priekšmetiem. Darbnīcas teorētisko rāmi veidos objektu orientētā ontoloģija un ikdienas dzīves estētika, kas sniegs atbalstu feministisko skatījumu atklāšanai, kā arī kopīgu un atšķirīgu motīvu meklēšanai. Darbnīcas dalībnieki aicināti paņemt līdzi nelielu, ikdienā lietojamu priekšmetu.

Jana Kukaine, PhD, ir Rīgas Stradiņa universitātes lektore, mākslas kritiķe un kuratore. Grāmatas “Daiļās mātes. Sieviete, ķermenis, subjektivitāte” (Rīga: Nepunts, 2016) un vairāku zinātnisku rakstu autore.

Zita Kārkla, Dr., ir LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece, grāmatas “Iemiesošanās. Sievišķās subjektivitātes ģenealoģija latviešu rakstnieču prozā” (Rīga: LU LFMI, 2022) un vairāku zinātnisku rakstu autore.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori   

Norises valoda

Latviešu 

Norises ilgums

60–90 minūtes 

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar LNMM cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama 

Atbalsta

Norises vieta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / 
Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā) 
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga