Hanele Zane Putniņa. Eksponāts pēc apraksta Hanele Zane Putniņa. Eksponāts pēc apraksta
04.06.2023. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
Hanele Zane Putniņa. Eksponāts pēc apraksta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādē “Hanele Zane Putniņa. Eksponāts pēc apraksta” aicinām uz tikšanos un pastaigu pa izstādi ar mākslinieci Haneli Zani Putniņu un kuratori Līnu Birzaku-Priekuli, kuras iepazīstinās ar personālizstādi – izstādes koncepciju un ekspozīcijas radošajām ierosmēm un risinājumiem

Haneles Zanes Putniņas veidotā ekspozīcija aktualizē attiecības starp mākslas darba aprakstu un tā rosināto skatītāja uztveri – kāda ir teksta loma un kādas ir interpretācijas iespējas un riski. Mākslas muzeja glezniecības krājuma darbi autores veidotajā linogriezumu sērijā atklājas jaunā vizuālā risinājumā, gan dziļdomīgi, gan asprātīgi liekot domāt par citu nozīmju rašanos.

Stāstā par izstādi, aicināsim mākslinieci un kuratori raksturot radošās idejas izvēli, māksliniecisko un telpisko risinājumu. Autores komentārs bagātinās ekspozīcijas iepazīšanu, uzzinot par iztēles radošo procesu un rastajiem secinājumiem par saikni starp tekstu, mākslas darbu un interpretāciju.

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā apmeklētāji sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

40–60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar LNMM cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Materiāli līdzņemšanai

Nav nepieciešami

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Kupola zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga