Preses relīzes

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā: LEKCIJA “Sandro Millera daiļrade”. Stāsta fotogrāfs Sandro Millers (ASV)

Norises laiks 24.08.2023.
Publicēts 18.08.2023.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā: LEKCIJA “Sandro Millera daiļrade”. Stāsta fotogrāfs Sandro Millers (ASV) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā: LEKCIJA “Sandro Millera daiļrade”. Stāsta fotogrāfs Sandro Millers (ASV)

Ceturtdien, 2023. gada 24. augustā, plkst. 16.30 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ar lekciju par savu daiļradi uzstāsies starptautiski pazīstamais amerikāņu fotogrāfs Sandro Millers.

Pasaulslavenais itāļu izcelsmes amerikāņu fotogrāfs Sandro Millers (Sandro Miller, SANDRO, 1958) guvis izcilus panākumus reklāmas un portretu fotogrāfijā, sadarbojoties ar ietekmīgiem zīmoliem (“American Express”, “Coca-Cola”, “BMW”) un žurnāliem (“Forbes”, “GQ”, “Esquire”). Paralēli viņš attīsta mākslas projektus foto un kino jomā. Autora personālizstādes rīkotas Atlantijas okeāna abās pusēs – sākot no mājām Čikāgā līdz Eiropas un Āzijas muzejiem un izstāžu zālēm. Prezentējot izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, 24. augustā fotogrāfs sniegs lekciju, kurā pastāstīs par savu daiļradi, radošajiem eksperimentiem un īstenotajām iecerēm.

Sandro Millera ceļš mākslā aizsākās 16 gadu vecumā. Ieraugot Ērvinga Penna (Irving Penn) darbus, viņš saprata, ka vēlas kļūt par fotogrāfu. Profesiju Sandro Millers lielākoties pakāpeniski apguvis patstāvīgi, strādājot par asistentu profesionālā reklāmas fotostudijā un pētot fotogrāfijas vēsturē kanonizētu autoru grāmatas. Uzmanīgi studējot meistaru fotouzņēmumus, viņam radās izpratne par kompozīcijas, apgaismojuma un portreta veidošanas principiem. Neskatoties uz intensīvo un veiksmīgo karjeru foto industrijā, Millers vienmēr ir meklējis izaicinājumus neatkarīgos projektos.

Tāda ir arī Rīgā skatāmā darbu sērija “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem” (2014), par kuras tapšanu un to, kā ir iespējams savienot komerciālu fotogrāfiju ar radošiem risinājumiem, riskējot un atsakoties no komforta zonas, mākslinieks runās atsevišķi. Šajā fotoprojektā Sandro Millers pārfrazē vairāku sev tuvo 20. gadsimta fotogrāfijas klasiķu veidotos attēlus – gan slavenību portretus, gan nepazīstamu cilvēku tēlus, kuri kļuvuši slaveni pateicoties konkrētām fotogrāfijām, rūpīgi rekonstruējot oriģinālo, ikonisko darbu kompozīcijas, apgaismojumu, modeļu pozas un ietērpu. Īpaša loma idejas realizēšanā bija atvēlēta ievērojamajam amerikāņu kino un teātra aktierim Džonam Malkovičam (John Malkovich), par ko arī varēs vairāk uzzināt lekcijas laikā.

Saruna ar Sandro Milleru piedāvā vienreizēju iespēju iepazīties ar spilgtu personību, atklāt viņa radošo veikumu, mākslas paņēmienus un filozofiju.

Uz tikšanos Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aicināts ikviens!

Lekcija notiks angļu valodā.

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušajiem – 8,00 EUR, studentiem, pensionāriem – 4,50 EUR, skolēniem – 3,50 EUR). Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas.

Norises ilgums: 90 minūtes.

Vietu skaits ierobežots.

Pirms lekcijas apmeklējuma nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot anketu.

Papildu informācija: (+371) 67 324 461,

Sandro Millera darbu sērija “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem” būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē līdz 29. oktobrim. Izstāde rīkota sadarbībā ar Madrides kultūras projektu kompāniju diChroma photography.

Vairāk par mākslinieku uzzini šeit.

Projektu realizē:
Kultūras projektu kompānija diChroma photography / Madride, Spānija
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Rīga, Latvija

Projektu atbalsta:
ASV vēstniecība Latvijā
nodibinājums “Nākotnes atbalsta fonds”
SIA “Bormio”
Dmitrijs Krupņikovs