04.06.2024.

LNMM izstāde bērniem “Zaļš un vēl zaļāks” – Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2024 laureāts

2024. gada 3. jūnijā Latvijas Muzeju dienas ietvaros, kas šogad norisinājās Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”, tikai pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva. Balvu saņēma arī LNMM izstāde bērniem par mākslu un dabu “Zaļš un vēl zaļāks”, projekta vadītāja – Laura Dravniece.

Žūrijas komentārs par izstādi bērniem: ”Radīta aktuāla un vizuāli bagāta izstāde ar pievienoto vērtību kā vēl viens solis pretim mērķauditorijai. Projekts daudzpusīgā veidā ļauj pētīt un izzināt mūsdienās īpaši nozīmīgu – mākslas un dabas sinerģiju.”

Galvenās balvas saņēmējs ir Ziedoņa muzejs un tā jaunais piedāvājums – individuālā apmeklējuma programma “Muzeja ceļa piezīmes”.

Projekts parāda, ka muzejs var būt pionieris inovatīvā un jēgpilnā tehnoloģiju apgūšanā un ieviešanā un starpnozaru sadarbībā, risinot juridiskus un tehnoloģiskus izaicinājumus. Ziedoņa muzejs ir piepildījis Imanta Ziedoņa sapni kļūt par dārznieku, dzejniekam individuāli sagaidot katru apmeklētāju un pastāstot par reiz stādītajiem augiem un kokiem un rosinot domāt par sevi, savu vietu pasaulē un pastāvošajām vērtībām,

komentē žūrija.

Līdzās galvenās balvas saņēmējam žūrija laureātu vidū izcēla trīs finālistus – Jūrmalas muzeja filiāli Aspazijas māja par izstādi bērniem “Makss un Morics. Tulkojusi Aspazija”, Latvijas Nacionālo bibliotēku par izstādi “No Arkādijas līdz Marsam” un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju par izstādi “Snīkeri: eko x ego”. Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Liepiņa-Līduma.

Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuru veido pieci Latvijas Muzeju biedrības valdes pieaicināti komisijas locekļi – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Elīna Bērziņa, Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieks, kā arī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājs Edgars Plētiens, AZERON dažādības vadības eksperte Rasma Pīpiķe, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja Pētniecības nodaļas vadītāja Elīna Kalniņa un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītājs un dizainers Matīss Zvaigzne.

Visus LMB Gada balvas 2024 laureātus un žūrijas komentārus iespējams aplūkot LMB vietnē.