03.02.2022.

Pieejams otrais video stāsts sērijā “No gleznas pie gleznas. Pauļuks. Kažociņa. Celmiņa.”

Mūzikas un mākslas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju piedāvā iepazīt Jāņa Pauļuka, Māras Kažociņas un Intas Celmiņas daiļradi un personālizstādes kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem – Kasparu Znotiņu, Regīnu Razumu un Gundaru Āboliņu.

Kā otro video stāstu šajā sērijā piedāvājam ekskursiju izstādē “Spirāle. Māra Kažociņa (1936–1992). Glezniecība” kopā ar aktrisi Regīnu Razumu.

Uz jautājumu - Kāpēc tu kļuvi par gleznotāju? - Māra Kažociņa 1970.gadā atbildēja tā: "Sākumā gribēju kļūt par arhitekti, bet iestājos Mākslas akadēmijā. Laikam jau katram māksliniekam ir kāds cilvēks, kas palīdz atrast sevi. Man tas bija Edgars Iltners. Viņš palīdzēja izveidot savu rokrakstu. Ievirzīja pareizās sliedēs. Man gribas uz audekla domāt. Es gleznoju lēni. Bieži vienu un to pašu darbu vairākas reizes pārtaisu. Neviens darbs nedrīkst atkārtot iepriekšējo. Tas jau ir tas radīšanas prieks - vienmēr mainīties, vairāk domāt, kļūt filozofiskākai.”

Īsfilmas pieejamas ikvienam interesentam bezmaksas latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā abu partneru mājaslapās un sociālo mediju kanālos.

Projekts īstenots pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai “KultūrELPA”.

Projekta radošā komanda:

Videomākslinieks Rolands Briedis, JRT aktieri Kaspars Znotiņš, Regīna Razuma un Gundars Āboliņš, mākslas zinātnieks Zigurds Konstants, dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš, dramaturģe Aiva Birbele, prozaiķe Inga Žolude un tulkotājas Ludmila Neimiševa un Anne Sauka.