14.04.2024. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Atvērtā ekskursija:
Aija Jurjāne. Karalienes virtuves (ar zīmju valodas tulkojumu)

Aprīļa "Atvērtā ekskursija: Atklāj mākslas pasauli" norisināsies Aijai Jurjānei veltītajā izstādē "Aija Jurjāne. Karalienes virtuves", kas ikdienas rutīnas “virtuvi” pārvērta par iedvesmas avotu, gleznieciska satura un formas nesēju.

Izstādē pirmo reizi apvienots tik apjomīgs Aijas Jurjānes radošais mantojums. Viņas glezniecības valodas unikalitāte ir spēja pārvērst rutīnas apburtās ikdienas dzīves ainas atraisītā, svinīgā un radošā piedzīvojumā. Viņas darbos sievietes tēls atmet tam laikam tipisko stingro heroismu, iemainot to pret iejūtīgi psiholoģisku dzīves vērošanu.

Ekskursijas laikā kopā ar mākslas zinātnieku Eduardu Dorofejevu un zīmju valodas tulci Egiju Salacieti iepazīsim mākslinieces daiļradi, kas izstādē konceptuāli veido septiņas dažādas karalienes virtuves – ideju un fiziskas telpas, kas, harmoniski pārejot viena otrā, stāsta par Aiju Jurjāni un viņas dažādajām dzīves lomām - mammu, skolotāju, mācekli, sievu un sievieti.

Papildu informācija

  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek izstādē 4. stāvā
  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori
Personas ar dzirdes traucējumiem

Norises valoda

Latviešu, latviešu zīmju valoda

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar cenrādi

Gada biļetes īpašniekiem pasākumu iespējams apmeklēt bezmaksas

Bezmaksas ieeja muzejā bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E:

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga