10.03.2024. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Atvērtā ekskursija:
Jāzeps Grosvalds (ar zīmju valodas tulkojumu)

Marta mēneša atvērtā ekskursija "Atklāj mākslas pasauli" norisināsies Jāzepa Grosvalda izstādē “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai”. Izstāde vienlaikus ataino Jāzepa Grosvalda daudzpusīgās personības izaugsmi un klasiskā modernisma pakāpenisku ienākšanu Latvijas mākslā.

Jāzeps Grosvalds bija izcili talantīga personība – viņš radīja ne tikai gleznas un zīmējumus, bet arī mākslinieciski noformētas dienasgrāmatas un pašdarinātus žurnālus. Pat viņa modernais ģērbšanās stils uzskatāms par mākslas faktu. Jāzepa Grosvalda krāšņā dzīve iekļāva gan visai bezrūpīgo, taču radošo impulsu pilno dendija ikdienu Parīzē, gan kļūšanu par savas zemes aizstāvi un nacionāli nozīmīgu tēmu aizsācēju Latvijas mākslā.

Ekskursijas laikā kopā ar mākslas zinātnieku Eduardu Dorofejevu un zīmju valodas tulci Egiju Salacieti sekosim līdzi ne tikai Jāzepa Grosvalda dzīves gājumam, atklājot nozīmīgākos pagrieziena punktus viņa mākslinieciskajā valodā, bet arī iepazīsim klasiskā modernisma pirmsākumus.

Papildu informācija

  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek izstādē - 2. stāvā.

  • Muzejā vēlams ierasties 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori
Personas ar dzirdes traucējumiem

Norises valoda

Latviešu
Latviešu zīmju valoda

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar cenrādi

Gada biļetes īpašniekiem pasākumu iespējams apmeklēt bez maksas

Bezmaksas ieeja muzejā bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E:

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga