Diskusija:
Kāpēc feminisms sadusmo?
Lai padziļinātāk iepazītu izstādes “Tikai neraudi! Feministiskie skatījumi Latvijas mākslā: 1965–2023” tematiskās grupas, piedāvājam apmeklēt darbnīcas, lekcijas, un sarunas ar izstādē pārstāvētajām māksliniecēm. Dažādu formātu norisēs pievērsīsimies gan izstādē atspoguļotajiem sieviešu dzīves problemātikas jautājumiem, gan citiem mūsdienās aktuāliem tematiem.
Vēl pirms izstādes "Tikai neraudi!" atklāšanas muzeja sociālo tīklu ierakstus pārpludināja agresīvi pret feminismu vērsti komentāri. Teju katrs jauns ieraksts joprojām saņem naidpilnus komentārus, kas vērsti pret māksliniecēm, kuras iestājas par sieviešu vienlīdzīgām tiesībām. Šajos komentāros tiek apgalvots, ka feminisms grauj pasaules kārtību, lai gan patiesībā tas izceļ nevienlīdzību, dzimumu stereotipus un reproduktīvo tiesību jautājumu.
Reaģējot uz šo situāciju, izstādes pavadošo izglītības programmu noslēgs diskusija "Kāpēc feminisms saasina?". Tās dalībnieki tiks aicināti pārdomāt, kāpēc feminisms Latvijā tiek uztverts kā kaut kas, pret ko jācīnās. Sarunā pētīsim arī to, kāpēc Latvija vēl nav ratificējusi cilvēktiesību līgumu, kas nosoda vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē.
Moderators
Rita Ruduša ir žurnāliste, kura šobrīd strādā par Latvijas Televīzijas stratēģiskās attīstības direktori. Iepriekš strādājusi kā Latvijas Televīzijas ziņu, aktuālo sižetu un dokumentālo filmu redaktore. Rita ir autore grāmatai "Pazemes svešatne. Homoseksuāļi padomju Latvijā", kurā dokumentēti padomju gados dzīvojošo homoseksuāļu un transseksuāļu dzīvesstāsti. Viņa ir līdzautore un scenārija autore Ivo Brieža dokumentālajai filmai "Homo Sovieticus".
Papildu informācija
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.