30.05.2024. 11.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Senioru rīti muzejā:
Svētā nopietnībā Rolands Kaņeps

Aicinām seniorus apmeklēt tikšanos ar mākslinieci, muzejpedagoģi Diānu Dimzu-Dimmi, lai kopīgi atklātu latviešu trimdas gleznotāja Rolanda Kaņepa savdabīgo mākslas pasauli.

Rolands Kaņeps glezniecības pamatus apguva Latvijā, stiprinot zināšanas un prasmes mākslinieka Jāņa Roberta Tillberga studijā. Topošo gleznotāju 1944. gadā pret paša gribu izveda no Latvijas. Pēc pavadītā laika Vācijā un Austrijā turpmāko dzīvi un radošo darbību Rolands Kaņeps attīstīja ASV, mutuļojošajā Ņujorkas pilsētā. Gleznotājs neiekļāvās trimdas latviešu mākslas kopainā. Viņu neaizrāva arī 20. gadsimta otrās puses aktuālie mākslas virzieni. Rolands Kaņeps ar savdabīgu glezniecisko rokrakstu atainoja jutekliskus un izteiksmīgus cilvēku tēlus, smeldamies iedvesmu antīkās mitoloģijas un reliģijas sižetos. Mākslas darbos klātesošā asā ironija nereti apšaubīja vispārpieņemtās sabiedrības vērtības.

Tikšanās laikā Diāna Dimza-Dimme nesteidzīgā atmosfērā palīdzēs atklāt un izprast Rolanda Kaņepa savrupo glezniecības pasauli. Labi zināmos antīkās mitoloģijas un reliģijas sižetu tēlus apmeklētāji tiks aicināti iepazīt no jauna – Rolanda Kaņepa netradicionālajās interpretācijās.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

  • Pirms norises tikšanās 2. stāva vestibilā.

  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
  • Pasākumā pieejamas sēdvietas vai viegli saliekamie krēsli izmantošanai norises laikā.

Mērķauditorija

Seniori 

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas 

Pieteikšanās

Nav nepieciešama 

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E: 
  

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga 

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Saistītās izstādes

Svētie tēli Svētie tēli
11.05.2024. - 25.08.2024.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstāde ciklā “Paaudze”

Saistītās izglītības programmas