02.06.2024. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
Sigita Daugule. Sienas

Tikšanās un pastaiga ekspozīcijā ar mākslinieci Sigitu Dauguli un mākslas vēsturnieci Baibu Vanagu.

Gleznotāja Sigita Daugule ir vērīga vērotāja. Iedvesmu savām gleznām māksliniece nereti gūst tuvākajā apkārtnē, fotogrāfijās iemūžinot pilsētvidi: laika un cilvēku roku skartas namu fasādes, aplupušus koka žogus un durvis. Vēlāk darbnīcā nesteidzīgi top iespaidīgas kompozīcijas. Pastiprinātu uzmanību Sigita Daugule velta darba faktūrai un virsmu atveidei, gleznojot slāni pēc slāņa, ko viņa pati salīdzina ar lēnu sienas būvēšanu.

Šai personālizstādei autore darbus radījusi, domājot tieši par konkrēto eksponēšanas vietu – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva zālēm un to baltajām dēļu sienām, savukārt lielformāta glezna centrālajā telpā turpina mākslinieces jau ilgāku laiku iecienīto tēmu par cilvēka atstātajiem nospiedumiem urbānajā vidē.

Izstādes koordinatores Baibas Vanagas vadītajā sarunā apmeklētājiem būs iespēja izzināt gleznotājas Sigitas Daugules radošo procesu un to, kādā veidā šķietami ikdienišķie pilsētvides motīvi kļūst par daudzslāņainiem mākslas darbiem.

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek 4. stāva izstāžu zālēs.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E:

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Saistītās izstādes

Saistītās izglītības programmas