30.04.2024.

“Kalve Coffee” jaunākā espresso maisījuma bundža veltīta izstādei “Iekāres vārdā”

Vietējie kafijas grauzdētāji “Kalve Coffee Roasters” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju turpina izcelt dažādu latviešu mākslinieku veikumu, jauno kafijas bundžu veltot muzeja izstādei “Iekāres vārdā”.

No 2024. gada 27. aprīļa līdz 28. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā norisinās izstāde “Iekāres vārdā”, kas atklāj seksualitātes un jutekliskuma tēmu daudzveidību Baltijas vizuālās mākslas vēsturē un mūsdienās. Izstāde izgaismo Latvijas 20. gadsimta mākslas vēstures autorus, kuri drosmīgi pievēršas seksualitātes pētniecībai un iekāres fenomenam.

Izstāde kritiski pārvērtē sievietes ķermeņa objektivizēšanu vizuālajā mākslā, fokusu pārvirzot uz sievišķās pieredzes atspoguļojumu un feministisku pieeju. Pirmoreiz Latvijā tik plaši apkopota kvīrā Baltijas māksla, demonstrējot iekļaujošu domāšanu un atvērtību pašidentitātes jautājumiem, kas saistās ar seksualitātes apzināšanos.

“Kalve Coffee Roasters” jauno kafijas bundžu velta izstādei “Iekāres vārdā“, aktualizējot tādas vērtības kā atklātība, atvērtība, drosme un cilvēcība. Tās etiķeti rotā viens no izstādē aplūkojamajiem darbiem – Felicitas Pauļukas “Akts. Žanna II“ (1973, LNMM kolekcija).

Felicita Pauļuka (1925–2014) ir viena no izcilākajām portreta un akta gleznotājām latviešu mākslā. Sešdesmitajos gados Latvijā dziļi intīmais un delikātais aktu glezniecības žanrs bija reti pārstāvēts, taču tieši tas kļuva par mākslinieces radošās dzīves centru. Pauļukas glezniecībā nav būtiskas atšķirības starp portretu un aktu. Pati māksliniece saka: “Cilvēka ķermenis pauž ne tikai ārējo, bet arī dziļāko būtību, tāpat kā seja. Arī plaukstām un pēdiņām ir savs dzīves stāsts. Tādēļ man akts ir paplašināts portrets, kurā iesaistu visu ķermeni un izsaku cilvēka būtību.”

Aktā “Žanna ll” jūtama autores īpašā pietāte pret modeli, kas izpaužas gan kompozīcijas uzbūvē, gan tonālajā risinājumā un materiāla pielietojumā. Žannas auguma līnijas šķietami dubultojas, atspoguļojot viņas garīgo aktivitāti. Pauļukas spēja īsti un nopietni ielūkoties cilvēkos, viņu domās un pārdzīvojumos paplašināja tradicionālos priekšstatus par akta glezniecību Latvijā.

“Mēs KALVE uzņēmumā pārstāvam dažādus viedokļus un nostājas un nebaidāmies par to runāt atklāti. Mums ir svarīgi veidot un būt daļai no iekļaujošas sabiedrības, kas ir brīva no stereotipiem, aizspriedumiem un ir balstīta uz abpusēju cieņu, atklātību un empātiju. Esam patiešām priecīgi veltīt jaunāko KALVE un LNMM sadarbības kafijas bundžu izstādei ‘“Iekāres vārdā”. Felicitas Pauļukas akts “Žanna Il” izgaismo sievišķo perspektīvu, bet tajā pašā laikā rosina dialogu par identitāti, feminīno un maskulīno uztveri un, visu kas ar to saistās. Ar šo veltījumu izstādei un Felicitai Pauļukai mēs vēlamies svinēt cilvēku dažādību, unikālo iekšējo un ārējo skaistumu un mūsu katra individuālo dzīves stāstu,” Katrīna Videniece, KALVE kafejnīcu vadītāja.

Informējam, ka izstādē esošie mākslas darbi ietver erotiska un seksuāla rakstura motīvus. Pieaugušie, kas apmeklē izstādi kopā ar bērniem, uzņemas pilnu atbildību par izstādes satura iespējamo ietekmi uz bērniem. Izstādi neiesakām muzeja apmeklētājiem, kuri ir jaunāki par 18 gadiem. Ieeja līdz 18 gadu vecumam tikai pieaugušo pavadībā. Vairāk par izstādi iespējams uzzināt LNMM mājaslapā.

Par jaunu “KALVE” espresso maisījumu

“KALVE” espresso maisījumam “Toffee” piemīt pilnmiesīga, vijīga tekstūra ar karameles, valriekstu notīm un žāvētu augļu pēcgaršu, panākot īrisam līdzīgu profilu – saldenu, sviestainu un intensīvu. Papildus garšas notīm šī kafija kalpo par instrumentu, lai godinātu cilvēkus, kas pozitīvi ietekmējuši pasauli.

Tāpat kā viss pārējais “KALVE” kafijas sortiments, jaunais espresso maisījums no 30. aprīļa ir nopērkams gan kafijas pupiņu, gan dažādu malumu veidā “KALVE” kafejnīcās Rīgā (Stabu ielā 38, Baznīcas ielā 13, Miera ielā 19, Āgenskalna tirgus “KALVE mini market”), internetveikalā.


Iegādājies

KALVE kafejnīcās Rīgā (Stabu ielā 38, Baznīcas ielā 13, Miera ielā 19)
Āgenskalna tirgus KALVE mini market
Internetveikalā