Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ir skatāma ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1780–1915

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas pastāvīgā ekspozīcija parāda muzeja krājuma bagātību un savdabību, kā arī nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus gadsimtu griezumā.
Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1915–1940

Pirmais pasaules karš latviešu tautai atnesa smagus pārbaudījumus, kuri māksliniekos uzjundīja spēcīgu nacionālās pašapziņas vilni.
Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados

Pirmā pasaules kara gados daudzi latviešu mākslinieki nokļuva Krievijā, bet drīz pēc 1917. gada boļševiku apvērsuma vairums atgriezās Latvijā. Latviešu mākslinieki – Gustavs Klucis, Kārlis Johansons un Aleksandras Drēviņš – izvēlējās palikt Padomju Krievijā un iesaistīties krievu avangarda mākslas veidošanā.
Klusās dabas stāsti Klusās dabas stāsti Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Klusās dabas stāsti

Aicinām skolēnu grupas uz nodarbību izstādē "Aija Jurjāne. Karalienes virtuves", kurā dalībnieki iepazīs Aijas Jurjānes māksliniecisko pasaules skatījumu un piedalīsies aizraujošā kompozīcijas un zīmējuma radīšanas aktivitātē.
Atklāj mākslinieku Džo! Atklāj mākslinieku Džo!
Jaunums
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Izzinošs materiāls bērniem:
Atklāj mākslinieku Džo!

Tapis izzinošs materiāls pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kas ļauj tuvāk iepazīt mākslinieku, latviešu modernisma aizsācēju Jāzepu Grosvaldu jeb Džo.
Atklāj mākslas pasauli (ar zīmju valodas tulkojumu) Atklāj mākslas pasauli (ar zīmju valodas tulkojumu) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Atvērtā ekskursija:
Atklāj mākslas pasauli (ar zīmju valodas tulkojumu)

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs reizi mēnesī piedāvā apmeklēt dažādām tēmām veltītas atvērtās ekskursijas, iepazīstinot ar daudzveidīgo vizuālās mākslas pasauli. Lai veicinātu plašāku kultūras un informācijas pieejamību, šīm norisēm tiek nodrošināts zīmju valodas tulkojums, tādēļ īpaši aicinām pievienoties personas ar dzirdes traucējumiem.
Sarunu vakari Sarunu vakari Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Kopā ar Džo:
Sarunu vakari

Izstādes “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai" Jāzeps Grosvalds. 1891–1920" pavadošo izglītības programmu piektdienu pēcpusdienās bagātinās daudzveidīgu sarunu vakari. Aicinām radošā gaisotnē un brīvās sarunās ar dažādu jomu ekspertiem uzzināt vairāk par izstādes tēmām, kas caurvij Džo dzīvi un mākslu.
Brī-num-zemes Brī-num-zemes Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Radoša nodarbība mazākajiem:
Brī-num-zemes

Interaktīvā nodarbība “Brī-num-zemes” veidota pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ar mērķi iepazīstināt ar muzeja un mākslas pasauli aizraujoša piedzīvojuma veidā.
Modernista pašportrets Modernista pašportrets
1.-6. klase
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Modernista pašportrets

Nodarbībā izstādē “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai” Jāzeps Grosvalds. 1891–1920 tās dalībnieki izzinās modernisma virzienu Latvijas mākslā, iepazīstot izstādes ekspozīciju un veicot tematisku radošo uzdevumu.
Personības darbnīca Personības darbnīca
7.-12. klase
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Personības darbnīca

Nodarbībā izstādē “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai” Jāzeps Grosvalds. 1891–1920 tās dalībnieki iepazīs modernisma virzienu Latvijas mākslā, tuvāk skatot mākslinieka Jāzepa Grosvalda personību un mākslu.
Mākslas muzejs Mākslas muzejs Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mobilā lietotne:
Mākslas muzejs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā bezmaksas mobilo lietotni, kas ikvienam ļauj atklāt un izzināt ekspozīcijas un unikālās ēkas arhitektūru.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem