Laipni lūdzam mākslas muzejos

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga, LV-1050, Latvija
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga, LV-1050, Latvija
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs
Elizabetes iela 57a, dz. 26, Rīga, LV-1050, Latvija
Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS
Pulka iela 8, Rīga, LV-1007, Latvija
Izstāžu zāle ARSENĀLS
Torņa iela 1, Rīga, LV-1050, Latvija
Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1780–1915

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas pastāvīgā ekspozīcija parāda muzeja krājuma bagātību un savdabību, kā arī nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus gadsimtu griezumā.
Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1915–1940

Pirmais pasaules karš latviešu tautai atnesa smagus pārbaudījumus, kuri māksliniekos uzjundīja spēcīgu nacionālās pašapziņas vilni.
Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados

Pirmā pasaules kara gados daudzi latviešu mākslinieki nokļuva Krievijā, bet drīz pēc 1917. gada boļševiku apvērsuma vairums atgriezās Latvijā. Latviešu mākslinieki – Gustavs Klucis, Kārlis Johansons un Aleksandras Drēviņš – izvēlējās palikt Padomju Krievijā un iesaistīties krievu avangarda mākslas veidošanā.
Eiropas mākslas galerija Eiropas mākslas galerija Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Eiropas mākslas galerija

Eiropas mākslas galerija izvietota bijušā Rīgas biržas nama greznākajās telpās ceturtajā stāvā.
Āzijas mākslas galerija Āzijas mākslas galerija Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Āzijas mākslas galerija

Āzijas mākslas galerija izvietota muzeja 3. stāvā un ir mājvieta apjomīgajai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Āzijas mākslas kolekcijai.
Rēriha gleznu galerija Rēriha gleznu galerija Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Rēriha gleznu galerija

Izcilā mākslinieka un domātāja Nikolaja Rēriha (1874–1947) darbu ekspozīcija atrodas muzeja trešajā stāvā. Atsevišķā telpa palīdz skatītājiem iedziļināties Himalaju virsotņu ainavās, ko meistars veidojis ar apbrīnojami dzidru temperas krāsu paleti.
Antīkās mākslas kabinets Antīkās mākslas kabinets Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Antīkās mākslas kabinets

Antīkās mākslas kabinets iekārtots muzeja trešajā stāvā, sniedzot iespēju apmeklētājiem iepazīties ar Senās Grieķijas keramiku, Senās Grieķijas un Romas monētām un antīkajām marmora skulptūrām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.
Sudrablietu kabinets Sudrablietu kabinets Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Sudrablietu kabinets

Ceturtā stāva bijušā seifa telpā, kas pārveidota par Sudrablietu kabinetu, eksponēti muzeja dārgmetālu kolekcijas priekšmeti, aptverot laika periodu no 17. gs. beigām līdz 20. gs. sākumam. Tie darināti Krievijas impērijā – tai skaitā Baltijā, un Eiropā.
Senās Ēģiptes kabinets Senās Ēģiptes kabinets Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Senās Ēģiptes kabinets

Senās Ēģiptes kabinets atrodas vienā no trīs lielajiem bijušās biržas ēkas seifiem. Neogotiskajās formās rotātās durvis ir saglabājušas savu sākotnējo veidolu, ļaujot iztēloties laiku, kad tā bija cieši sargājama telpa.
Gondola Gondola Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Gondola

2012. gadā Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ieguva pastāvīgu, starptautiski atpazīstamu zīmi – pasaulslavenā Krievijas mākslinieka Dmitrija Gutova darbu “Gondola”.
Skulptūru mežs Skulptūru mežs Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Skulptūru mežs

Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija.
Mītpoētiskie tēli Mītpoētiskie tēli Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Mītpoētiskie tēli

Septiņu granīta skulptūru ekspozīcija iepazīstina ar 20. gadsimta 2. puses mākslas darbiem, kurus veidojuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra.
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ir skatāma ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
Beļģijas māksla (1900–1940) Beļģijas māksla (1900–1940) Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Beļģijas māksla (1900–1940)

No 2023. gada 19. augusta Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA 4. stāvā (Doma laukumā 6, Rīgā) skatāma jauna pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta Beļģijas mākslai.
12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas 12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas

Ekspozīcijā parādītas 20. gadsimta 60.–90. gados tapušas fotogrāfiju sērijas un atsevišķi fotodarbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kuru autori ir 12 fotogrāfi – Gunārs Binde, Māra Brašmane, Uldis Briedis, Zenta Dzividzinska, Andrejs Grants, Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Valts Kleins, Sarmīte Kviesīte, Aivars Liepiņš, Inta Ruka un Egons Spuris.
Rīgas audums. Laikmeta raksti Rīgas audums. Laikmeta raksti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Rīgas audums. Laikmeta raksti

Virtuāla iepazīšanās ar tekstila fabriku “Rīgas audums” - vienu no spilgtākajiem zīmoliem Latvijas tekstila industrijā.
Dizaina process Dizaina process Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dizaina process

Jauna, atvērta tipa ekspozīcija, kas iepazīstina ar Latvijas dizainu no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī uzdod jautājumus par dizaina lomu sabiedrībā.
Klasiskās vērtības Klasiskās vērtības Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Klasiskās vērtības

Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 60. gadiem
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija stāsta par abu mākslinieku dzīves trim aspektiem: radošo darbību, sabiedrisko dzīvi un ģimeni.
Antīkā un renesanses tēlniecība Antīkā un renesanses tēlniecība Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Ekspozīcijas izzināšana ar gidu:
Antīkā un renesanses tēlniecība

Ekspozīcijas izzināšana gida vadībā piedāvā gūt ieskatu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Nolējumu kolekcijas veidošanās vēsturē — iepazīt Senās Grieķijas, Senās Romas un Itālijas renesanses tēlniecības darbu kopiju ceļu no izveidošanas brīža līdz nonākšanai Muzeju krātuvē.
Pasākumu programma ģimenēm izstādē "Zaļš un vēl zaļāks" Pasākumu programma ģimenēm izstādē "Zaļš un vēl zaļāks" Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Pasākumu programma ģimenēm izstādē "Zaļš un vēl zaļāks"

Izstādes bērniem "Zaļs un vēl zaļāks" laikā aicinām ģimenes ar bērniem apmeklēt daudzveidīgu pasākumu programmu, kuras ietvaros būs iespēja satikt māksliniekus un dažādis speciālistius, lai radoši darbojoties un atpūšoties gūtu zināšanas par mākslas un dabas procesiem.
Interaktīvas izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” izzināšana ar gidu Interaktīvas izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” izzināšana ar gidu
Jaunums
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Interaktīvas izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” izzināšana ar gidu

Izstāde “Zaļš un vēl zaļāks” veidota īpaši bērnu auditorijai, kas piedāvā pirmsskolas un sākumskolas grupām doties aizraujošā kultūras ceļojumā, aicinot iepazīt, izprast mākslu, Latvijas floru un ilgtspējīgu domāšanu.
Triennāles sarunas Triennāles sarunas
Tiešsaistē
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Video interviju sērija:
Triennāles sarunas

“Triennāles sarunas” ir video interviju sērija ar 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles QUO VADIS? dalībniekiem. Pašmāju un ārvalstu autori stāsta par savu ceļu tekstilmākslā, iedvesmas avotiem un darbu idejām, kā arī sniedz savu atbildi uz jautājumu: kurp ejam?
Norišu cikls izstādē "Tikai neraudi!” Norišu cikls izstādē "Tikai neraudi!” Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Norišu cikls izstādē "Tikai neraudi!”

Lai padziļinātāk iepazītu izstādes “Tikai neraudi! Feministiskie skatījumi Latvijas mākslā: 1965–2023” tematiskās grupas, piedāvājam apmeklēt diskusiju, darbnīcu, lekcijas, sarunas ar izstādē pārstāvētajām māksliniecēm.
Radošas darbnīcas cilvēkiem ar uztveres grūtībām Radošas darbnīcas cilvēkiem ar uztveres grūtībām Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Radošas darbnīcas cilvēkiem ar uztveres grūtībām

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar fondu “FAVEO” un tās vadītāju, mākslas zinātnieci Ievu Rosni aicina apmeklēt nodarbību ciklu cilvēkiem ar uztveres grūtībām. Norišu dalībniekiem būs iespēja izzināt muzeja ekspozīcijas un izstāžu zāles, kā arī attīstīt savas radošās prasmes, praktiski strādājot kopā ar dažādiem Latvijas māksliniekiem.
Iepazīsti dizainu! Iepazīsti dizainu! Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Mākslas un dizaina ekspedīcija:
Iepazīsti dizainu!

“Iepazīsti dizainu!” ir izglītojoša mācību nodarbība 5.–12. klašu skolēniem ar mērķi veidot izpratni par dizaina nozīmi ikdienā.
Orientējies muzejā! Orientējies muzejā! Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Mākslas un dizaina ekspedīcija:
Orientējies muzejā!

“Orientējies muzejā!” ir interaktīva nodarbība pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kuras mērķis ir saistošā veidā iepazīstināt bērnus ar DMDM pastāvīgo ekspozīciju, kā arī attīstīt un rosināt interesi par mākslu un dizainu.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem