Laipni lūdzam mākslas muzejos

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga, LV-1050, Latvija
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga, LV-1050, Latvija
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs
Elizabetes iela 57a, dz. 26, Rīga, LV-1050, Latvija
Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS
Pulka iela 8, Rīga, LV-1007, Latvija
Izstāžu zāle ARSENĀLS
Torņa iela 1, Rīga, LV-1050, Latvija
VĒRTĪBU ZĪMES
09.10.2022. - 22.01.2023.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Monētas stāsta, atklāj un pārsteidz!
Irānas kvēpināmais trauks
31.05.2022. - 28.08.2022.
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Izstāde ciklā “Āzijas mākslas stāsti”
Ar vērdiņu kabatā. Gunārs Cīlītis.
18.06.2022. - 04.09.2022.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstāde ciklā “Paaudze”
Daiga Grantiņa. Lauka telpa
07.05.2022. - 31.07.2022.
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Personālizstāde
Brederlo istabas Brederlo istabas Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Brederlo istabas

No 2024. gada 3. septembra Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA 4. stāvā (Doma laukumā 6, Rīgā) apskatāma jauna ekspozīcija “Brederlo istabas”, kas piedāvā glezniecības izlasi no Frīdriha Vilhelma Brederlo mākslas kolekcijas.
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ir skatāma ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
Antīkās mākslas kabinets Antīkās mākslas kabinets Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Antīkās mākslas kabinets

Antīkās mākslas kabinets iekārtots muzeja trešajā stāvā, sniedzot iespēju apmeklētājiem iepazīties ar Senās Grieķijas keramiku, Senās Grieķijas un Romas monētām un antīkajām marmora skulptūrām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.
Rēriha gleznu galerija Rēriha gleznu galerija Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Rēriha gleznu galerija

Izcilā mākslinieka un domātāja Nikolaja Rēriha (1874–1947) darbu ekspozīcija atrodas muzeja trešajā stāvā. Atsevišķā telpa palīdz skatītājiem iedziļināties Himalaju virsotņu ainavās, ko meistars veidojis ar apbrīnojami dzidru temperas krāsu paleti.
Sudrablietu kabinets Sudrablietu kabinets Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Sudrablietu kabinets

Ceturtā stāva bijušā seifa telpā, kas pārveidota par Sudrablietu kabinetu, eksponēti muzeja dārgmetālu kolekcijas priekšmeti, aptverot laika periodu no 17. gs. beigām līdz 20. gs. sākumam. Tie darināti Krievijas impērijā – tai skaitā Baltijā, un Eiropā.
Āzijas mākslas galerija Āzijas mākslas galerija Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Āzijas mākslas galerija

Āzijas mākslas galerija izvietota muzeja 3. stāvā un ir mājvieta apjomīgajai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Āzijas mākslas kolekcijai.
Senās Ēģiptes kabinets Senās Ēģiptes kabinets Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Senās Ēģiptes kabinets

Senās Ēģiptes kabinets atrodas vienā no trīs lielajiem bijušās biržas ēkas seifiem. Neogotiskajās formās rotātās durvis ir saglabājušas savu sākotnējo veidolu, ļaujot iztēloties laiku, kad tā bija cieši sargājama telpa.
Gondola Gondola Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Gondola

2012. gadā Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ieguva pastāvīgu, starptautiski atpazīstamu zīmi – pasaulslavenā Krievijas mākslinieka Dmitrija Gutova darbu “Gondola”.
Eiropas mākslas galerija Eiropas mākslas galerija Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Eiropas mākslas galerija

Eiropas mākslas galerija izvietota bijušā Rīgas biržas nama greznākajās telpās ceturtajā stāvā.
Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1780–1915

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas pastāvīgā ekspozīcija parāda muzeja krājuma bagātību un savdabību, kā arī nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus gadsimtu griezumā.
Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1915–1940

Pirmais pasaules karš latviešu tautai atnesa smagus pārbaudījumus, kuri māksliniekos uzjundīja spēcīgu nacionālās pašapziņas vilni.
Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados

Pirmā pasaules kara gados daudzi latviešu mākslinieki nokļuva Krievijā, bet drīz pēc 1917. gada boļševiku apvērsuma vairums atgriezās Latvijā. Latviešu mākslinieki – Gustavs Klucis, Kārlis Johansons un Aleksandras Drēviņš – izvēlējās palikt Padomju Krievijā un iesaistīties krievu avangarda mākslas veidošanā.
Skulptūru mežs Skulptūru mežs Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Skulptūru mežs

Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija.
Mītpoētiskie tēli Mītpoētiskie tēli Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Mītpoētiskie tēli

Septiņu granīta skulptūru ekspozīcija iepazīstina ar 20. gadsimta 2. puses mākslas darbiem, kurus veidojuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra.
Rīgas audums. Laikmeta raksti Rīgas audums. Laikmeta raksti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Rīgas audums. Laikmeta raksti

Virtuāla iepazīšanās ar tekstila fabriku "Rīgas audums" - vienu no spilgtākajiem zīmoliem Latvijas tekstila industrijā.
Dizaina process Dizaina process Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dizaina process

Atvērta tipa ekspozīcija, kas iepazīstina ar Latvijas dizainu no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī uzdod jautājumus par dizaina lomu sabiedrībā.
Klasiskās vērtības Klasiskās vērtības Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Klasiskās vērtības

Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 60. gadiem.
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija stāsta par abu mākslinieku dzīves trim aspektiem: radošo darbību, sabiedrisko dzīvi un ģimeni.
Būvējam pilsētu! Būvējam pilsētu! Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Rudens skola bērniem:
Būvējam pilsētu!

Rudens brīvlaikā aicinām bērnus iekāpt vēsturnieku, pilsētplānotāju un dizaineru kurpēs, izzinot to, kā mainījusies Rīga no viduslaikiem līdz mūsdienām. Dizaineri un arhitekti ir sadarbojušies cauri laikiem, lai padarītu vidi un interjerus mums apkārt skaistākus un ērtākus.
Dabas valoda mākslā Dabas valoda mākslā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mazie mākslas pētnieki:
Dabas valoda mākslā

Programma "Mazie mākslas pētnieki" veidota īpaši pirmskolas bērnu auditorijai, lai uzsāktu un attīstītu draudzīgas un nākotnē vērstas attiecības ar muzeja un mākslas brīnumaino pasauli. Programmas mērķis ir aizraujošā un saistošā veidā iepazīstināt bērnus ar muzeja ēku, galvenajiem muzeja darbības aspektiem, ekspozīciju un mākslas vēsturi.
Mana pilsēta Mana pilsēta
1.-6. klase
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Nodarbība skolēniem:
Mana pilsēta

Nodarbība “Mana pilsēta” aicina 1. līdz 6. klašu skolēnus iepazīt ievērojamā latviešu dizainera un vides mākslinieka darbus izstādē “Jānis Krievs. Pagājusī nākotne” un mudina domāt par to, kā pilsētas vide un dizains ietekmē ikdienas dzīvi.
Arhitektūra + dizains Arhitektūra + dizains
7.-12. klase
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Nodarbība skolēniem:
Arhitektūra + dizains

Nodarbība "Arhitektūra + dizains" aicina 7.–12. klašu skolēnus iepazīt ievērojamā latviešu dizainera un vides mākslinieka darbus izstādē “Jānis Krievs. Pagājusī nākotne” un izzināt, kā arhitekti un dizaineri mijiedarbojoties veido pilsētas vidi.
Klasiskās vērtības Klasiskās vērtības
Jaunums
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Lekciju cikls:
Klasiskās vērtības

Aicinām mākslas interesentus un nozares speciālistus apmeklēt rudens lekciju ciklu “Klasiskās vērtības”, kas ir aizsākts jau 2012. gadā ar mērķi atklāt mazāk zināmus dekoratīvās mākslas vēstures artefaktus, vienlaikus izglītojot auditoriju jautājumos par latviešu dizainu no 21. gadsimta skatupunkta.
BINDE 100–10 BINDE 100–10
Jaunums
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Audio ceļvedis izstādē:
BINDE 100–10

Svinot leģendārā latviešu fotogrāfa Gunāra Bindes 90. jubileju, no 2024. gada 21. septembra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva labā spārna zālēs ciklā “Paaudze” norisināsies viņa personālizstāde “BINDE 100–10”. Piedāvājam personālizstādes pavadošo audiogidu.
“Skulptūru mežs” aicina uz sarunu ciklu “Romas zelta laikmeta literatūra latviešu lasītājam. Vergilija Georgikas” “Skulptūru mežs” aicina uz sarunu ciklu “Romas zelta laikmeta literatūra latviešu lasītājam. Vergilija Georgikas” Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

“Skulptūru mežs” aicina uz sarunu ciklu “Romas zelta laikmeta literatūra latviešu lasītājam. Vergilija Georgikas

Četru sarunu ciklā, kas tiks īstenots sadarbībā ar Latvijas Universitātes Klasiskās filoloģijas nodaļu, Latīniskā kultūrmantojuma centru un Hellēnistikas centru, ikvienam interesentam pavērsies iespēja iepazīt Romas zelta laikmeta literatūru kā fenomenu ar pārlaicīgu vērtību.
Vārds dizainam Vārds dizainam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Vārds dizainam

Programma “Vārds dizainam” tika radīta 2012. gadā kā dinamiska un inovatīva dizaina izglītības platforma. Tā ir ieguvusi popularitāti visdažādākajās auditorijās un veiksmīgi turpina darboties jau 11. sezonu, piedāvājot dizaina sarunas, darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, kā arī domnīcu vispārizglītojošo skolu pedagogiem, kas motivē skaidrot dizaina nozīmi jauniešu auditorijai.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem